Matcher och tävlingar tillåtna fr o m 14 juni – uppdatering pågår…

  • ons
    18
    okt
    2017

    HANDBOLL - IFK Ystad vs Amo HK

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Allsvenskan.

  • fre
    20
    okt
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs Hammarby IF

    19:30Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    20
    okt
    2017

    HANDBOLL - Tomelilla IF vs IK Sund

    19:30Tomelilla sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla IF i division 4 Skåne A.

  • lör
    21
    okt
    2017

    VOLLEYBOLL DAM - Ystads VK vs Engelholms VS

    12:00Västervångshallen Ystad

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2.

  • lör
    28
    okt
    2017

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs Teknologkårens IF

    12:00Jonebergshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • tis
    31
    okt
    2017

    GOLF - Höstlovspokalen

    12:45Lilla Vik

    9 håls poängbogen på Lilla Vik, valfri tee för juniorer med hcp upp till 36. 9 håls poägbogey på korthålsbanan för juniorer med hcp 37 och högre.

  • tor
    02
    Nov
    2017

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IK Stanstad

    20:00Jonebergshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • lör
    04
    Nov
    2017

    VOLLEYBOLL - Ystads VK vs KFUM Malmö Volley

    12:00Västervångshallen Ystad

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2.

  • lör
    04
    Nov
    2017

    MARATON - Österlenmaran

    18:00Simrishamn

    Mara, halvmara och stafett. I mörker! Loppet pågår samtidigt som den årliga ljusfesten Österlen Lyser.

  • sön
    05
    Nov
    2017

    GOLF - Österlen lyser

    10:00Lilla Vik

    Kanonstart kl 10.00. Spelformen är Irish greensome, d v s på par 4- och par 5-hål slår bägge spelarna ut och slår sedan det andra slaget på sin partners boll. Därefter väljer spelarna vilken boll hålet ska spelas färdigt med och slår vartannat slag. På par 3-hål väljer man boll efter utslaget. Gemensam lunch efter tävlingen.

  • tis
    07
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Tomelilla IF vs Svedala

    19:30Tomelilla sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla i division 4 Skåne A.

  • fre
    10
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs OV Helsingborg

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    10
    Nov
    2017

    BROTTNING - Marsvinsholm/Pan vs HBK/Bergania

    19:00Svartehallen

    Hemmamatch för Marsvinsholm/Pan.

  • lör
    11
    Nov
    2017

    BOWLING - Cimbria vs Suxxess

    10:00Korsavadshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för Cimbria.

  • lör
    11
    Nov
    2017

    VOLLEYBOLL DAM - Ystads vs VK KFUM Kristianstad

    12:00Västervångshallen Ystad

    Hemmamatch för Ystad VK i division 2.

  • lör
    11
    Nov
    2017

    HANDBOLL - IFK Ystad vs Önnereds HK

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Allsvenskan.

  • sön
    12
    Nov
    2017

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs Teknologkårens IF

    12:00Jonebergshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra.

  • ons
    15
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Ystadpågarna vs Helsingborg

    19:30Österporthallen i Ystad

    Hemmamatch för Ystadpågarna i division 3 sydsvenska södra.

  • fre
    17
    Nov
    2017

    HANDBOLL DAMER - Ystad IF vs Lundagård

    13:00Österporthallen i Ystad

    Hemmamatch för Ystad i division 1 södra.

  • fre
    17
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Ystadpågarna vs Trelleborg

    19:30Österporthallen i Ystad

    Hemmamatch för Ystadpågarna i division 3 sydsvenska södra.

  • lör
    18
    Nov
    2017

    VOLLEYBOLL - Ystads VK vs Hylte/Halmstad VBK

    12:00Västervångshallen Ystad

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2.

  • tor
    23
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs Ricoh HK

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    24
    Nov
    2017

    HANDBOLL - Tomelilla IF vs Trelleborg

    19:30Tomelilla sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla i division 4 Skåne A.

  • lör
    25
    Nov
    2017

    BOWLING - Cimbria vs Bowino

    10:40Korsavadshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för Cimbria i division 2 södra Götaland.

  • fre
    01
    Dec
    2017

    HANDBOLL - Ystadpågarna vs Eslöv

    19:30Österporthallen i Ystad

    Hemmamatch för Ystadpågarna i division 3 sydsvenska södra.

  • lör
    02
    Dec
    2017

    VOLLEYBOLL DAM - Ystads VK vs Kronan VBK

    12:00Västervångshallen Ystad

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2.

  • lör
    02
    Dec
    2017

    BOWLING - Cimbria vs Borgen F

    12:20Korsavadshallen i Simrishamn

    Hemmamatch för Cimbria i division 2 södra Götaland.

  • lör
    02
    Dec
    2017

    HANDBOLL DAMER - Ystad IF VS Somby/Skövde

    15:00Österporthallen i Ystad

    Hemmamatch för Ystad i division 1 södra.

  • ons
    06
    Dec
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs Lugi HF

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • sön
    10
    Dec
    2017

    HANDBOLL - IFK Ystad vs Skånela HK

    16:30Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Allsvenskan.

  • tor
    14
    Dec
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs HK Malmö

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • sön
    24
    Dec
    2017

    FOTBOLL - Julafton vid Nacka Skoglunds staty i Borrby

    12:00Borrby sporthall/idrottsplats

    Traditionellt julaftonsfirande och hyllning av Lennart Nacka Skoglund. Uppvisningsmatch mellan Borrby IF:s Old boys och Bajen Fans Österlen.

  • tis
    26
    Dec
    2017

    HANDBOLL - Ystads IF vs Alingsås HK

    16:15Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • ons
    27
    Dec
    2017

    FUTSAL - Kamratcupen

    18:00Korsavadshallen i Simrishamn

    IFK Simrishamns populära inomhuscup. Gruppspel grupp 1 och 5.

  • ons
    27
    Dec
    2017

    FUTSAL - Kamratcupen

    18:00Korsavadshallen i Simrishamn

    IFK Simrishamns populära inomhuscup. Gruppspel grupp 2, 3 och 4.

  • tor
    28
    Dec
    2017

    FUTSAL - Kamratcupen

    16:00Korsavadshallen i Simrishamn

    IFK Simrishamns populära inomhuscup. Ungdomscup - P03.

  • lör
    06
    jan
    2018

    FUTSAL - Kamratcupen

    Från 11.00Korsavadshallen i Simrishamn

    IFK Simrishamns populära inomhuscup. Slutspel.

  • lör
    13
    jan
    2018

    FUTSAL - Blentarpscupen

    10:00Färsingahallen i Sjöbo

    Blentarpscupen i futsal för seniorer.

  • lör
    13
    jan
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK dam vs KFUM Malmö Volley

    12:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • sön
    14
    jan
    2018

    FUTSAL - Blentarpscupen

    09:00Färsingahallen i Sjöbo

    Blentarpscupen i futsal för seniorer.

  • sön
    14
    jan
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBK Lund

    12:30Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • fre
    19
    jan
    2018

    BROTTNING - Marsvinsholm/Pan vs Björnekulla

    19:00Svartehallen

    Hemmamatch för Marsvinsholm/Pan i Elitserien.

  • lör
    20
    jan
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad vs IF Hallby HK

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Herrallsvenskan.

  • fre
    26
    jan
    2018

    HANDBOLL - HK Ystadpågarna vs Näsby Handboll

    19:30Ystad Arena

    Hemmamatch för HK Ystadpågarna i divison 3 södra.

  • lör
    27
    jan
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBK FINN

    14:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • tis
    30
    jan
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs IFK Kristianstad

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • lör
    03
    feb
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad vs Tyresö

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Herrallsvenskan.

  • tis
    06
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs Eskilstuna Guif - INSTÄLLD!

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    09
    feb
    2018

    HANDBOLL - Tomelilla IF 1 vs HK Björnen

    19:30Tomelilla Sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla IF 1 i division 4 Skåne A.

  • fre
    09
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs Eskilstuna Guif

    19:30Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • lör
    10
    feb
    2018

    BOWLING - Team Suxxess vs Cimbria BK

    10:40Korsavadshallen i Simrishamn
    Derby i division 2.
  • lör
    10
    feb
    2018

    LÖPNING - Winter Cross Run

    11.30 och 12.20Svampabanan i Tomelilla

    4 respektive 7,6 km löpartävling på motocrossbanan.

  • lör
    10
    feb
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK dam vs IFK Helsingborg

    12:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • lör
    10
    feb
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK vs Örkelljunga B

    14:45Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • sön
    11
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF dam vs HK S-hof

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i division 1 södra.

  • tor
    15
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs IK Sävehof

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    16
    feb
    2018

    FUTSAL - Sportlovscupen

    17:30Borrby Sporthall

    Pojkar 12 år.

  • lör
    17
    feb
    2018

    FUTSAL - Sportlovscupen

    09:00Borrby Sporthall

    Pojkar 7 och 11 år.

  • lör
    17
    feb
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK F vs BK Cefyra A

    12:40O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 sydöstra Götaland.

  • lör
    17
    feb
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK A vs BK Adept A

    14:20O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 södra Götaland.

  • lör
    17
    feb
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBS Svedala

    15:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • lör
    17
    feb
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad vs HK Country

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Herrallsvenskan.

  • sön
    18
    feb
    2018

    FUTSAL - Sportlovscupen

    08:00Borrby Sporthall

    Pojkar 9 år.

  • sön
    18
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF dam vs Backa HK/Kungälvs HK

    14:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i division 1 södra.

  • lör
    24
    feb
    2018

    FUTSAL - Sportlovscupen

    08:00Borrby Sporthall

    Pojkar 8 år.

  • lör
    24
    feb
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBK Finn

    12:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • lör
    24
    feb
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK dam vs Örkelljunga VK

    12:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • sön
    25
    feb
    2018

    FUTSAL - Sportlovscupen

    09:00Borrby Sporthall

    Pojkar 10 år.

  • tis
    27
    feb
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Östers IF - INSTÄLLD!

    18:00Skillinge IP

    Träningsmatch för Österlen FF.

  • tis
    27
    feb
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs Redbergslids IK - INSTÄLLD

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    02
    mar
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs HK Aranäs

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    02
    mar
    2018

    HANDBOLL - Tomelilla IF 1 vs Kuststadens HK - INSTÄLLD!

    19:30Tomelilla Sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla IF 1 i division 4 Skåne A.

  • lör
    03
    mar
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs Tygelsjö BK

    12:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • lör
    03
    mar
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK vs Vindrarp VK C

    12:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • lör
    03
    mar
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Tomelilla IF - INSTÄLLD!

    14:00Skillinge IP

    Träningsmatch.

  • lör
    03
    mar
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad vs LIF Lindesberg

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Herrallsvenskan.

  • sön
    04
    mar
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Hittarps IK - INSTÄLLD!

    12:00Skillinge IP

    Träningsmatch för Österlen FF.

  • sön
    04
    mar
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF dam vs IF Hellton U

    12:30Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i division 1 södra.

  • sön
    04
    mar
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBK Finn

    17:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • lör
    10
    mar
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK B vs Wabo BK B2

    10:40O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i Sydskånska 2.

  • lör
    10
    mar
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs Lomma FBC

    14:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 4 södra Skåne.

  • lör
    10
    mar
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK vs Lunds VK C

    15:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • sön
    11
    mar
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs HIF Karlskrona

    16:15Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i Handbollsligan.

  • fre
    16
    mar
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs IFK Ystad

    19:15Tomelilla

    Träningsmatch.

  • lör
    17
    mar
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK A vs BK Thule A

    09:00O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 södra Götaland.

  • lör
    17
    mar
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs LIGA 06 IF

    10:00Korsavads IP

    Träningsmatch.

  • lör
    17
    mar
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs IBK Höllviken

    15:00Jonebergshallen

    Hemmamatch för FC Cimrishamn i division 3 södra Skåne.

  • tis
    20
    mar
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Lunnarps BK

    18:30Skillinge IP

    Träningsmatch.

  • ons
    21
    mar
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad vs HK Torslanda

    19:00Ystad Arena

    Hemmamatch för IFK Ystad i Herrallsvenskan.

  • ons
    21
    mar
    2018

    FOTBOLL - Kiviks AIF vs Esperöds SK

    19:00Korsavads IP

    YA-cupen.

  • fre
    23
    mar
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Gärsnäs AIS

    19:15Tomelilla

    Träningsmatch.

  • fre
    23
    mar
    2018

    HANDBOLL - Tomelilla IF 1 vs Dalhems IF

    19:30Tomelilla Sporthall

    Hemmamatch för Tomelilla IF 1 i division 4 Skåne A.

  • fre
    23
    mar
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs Alingsås HK

    19:30Ystad Arena

    Kvartsfinal 2 i Handbollsligan.

  • lör
    24
    mar
    2018

    BORDTENNIS - Tomelilla AIS vs Sjöbo BTK

    10:00Kastanjeskolans sporthall

    Division 3 herrar.

  • lör
    24
    mar
    2018

    VOLLEYBOLL - Ystads VK dam vs Lunds VK C

    12:00Västervångshallen

    Hemmamatch för Ystads VK i division 2 södra.

  • lör
    24
    mar
    2018

    BORDTENNIS - Tomelilla AIS vs BTK Kävlinge B

    14:00Kastanjeskolans sporthall

    Division 3 herrar.

  • lör
    24
    mar
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Trelleborgs FF U

    14:00Korsavads IP

    Träningsmatch.

  • lör
    24
    mar
    2018

    HANDBOLL - HK Ystadpågarna vs KFUM Lundagård

    15:00Ystad Arena

    Hemmamatch för HK Ystadpågarna i divison 3 södra.

  • sön
    25
    mar
    2018

    BORDTENNIS - Tomelilla AIS vs Lyckeby BTK

    10:00Kastanjeskolans sporthall

    Division 2 damer.

  • sön
    25
    mar
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Liga 06 IF

    12:00Skillinge IP

    Träningsmatch för Österlen FF.

  • sön
    25
    mar
    2018

    BORDTENNIS - Tomelilla AIS vs Våxtorps Bois B

    13:00Kastanjeskolans sporthall

    Division 2 damer.

     

  • sön
    25
    mar
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs IF Eksjö

    14:00Korsavads IP

    Träningsmatch Hammenhögs IF:s damer.

  • sön
    25
    mar
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF dam vs HK Farmen

    16:00Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystads IF i division 1 södra.

  • tis
    27
    mar
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Liga 06 IF

    18:30Skillinge IP

    Träningsmatch.

  • tis
    27
    mar
    2018

    FOTBOLL - Onslunda IF vs Gröstorps IF

    19:00

    YA-cupen.

  • tor
    29
    mar
    2018

    FOTBOLL - Baskemölla IF vs Skurups AIF

    19:15Korsavads IP

    YA-cupen.

  • fre
    30
    mar
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Svenstorps IF

    12:00

    YA-cupen.

  • fre
    30
    mar
    2018

    FOTBOLL - SoGK Charlo vs Borrby IF

    13:00

    YA-cupen.

  • fre
    30
    mar
    2018

    FOTBOLL - Sövestads IF vs Wollsjö IF

    14:00

    YA-cupen.

  • mån
    02
    apr
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Åkarps IF

    13:00Skillinge IP

    Träningsmatch för Österlen FF.

  • mån
    02
    apr
    2018

    FOTBOLL - Skivarps GIF vs IFK Ystad

    15:00

    YA-cupen.

  • lör
    07
    apr
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK F vs BK Allön F1

    12:40O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 sydöstra Götaland.

  • lör
    07
    apr
    2018

    INNEBANDY - FC Cimrishamn vs FBC Helsingborg

    14:00Jonebergshallen

    Kval till division 2.

  • ons
    11
    apr
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF vs Alingsås HK

    19:00Ystad Arena

    Eventuell kvartsfinal 4 i Handbollsligan.

  • fre
    13
    apr
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 vs Gärsnäs AIS

    18:00Löderups ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    13
    apr
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Hammenhögs IF

    18:30Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    14
    apr
    2018

    RIDSPORT - Hopptävling

    Ystad Ridklubb
    Hopptävling storhäst.
  • lör
    14
    apr
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK A vs Lunds BK Mamba F2

    09:40O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 södra Götaland.

  • lör
    14
    apr
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK F vs Staffanstorps BK A

    11:20O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 sydöstra Götaland.

  • lör
    14
    apr
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Hjärsås/Värestorps IF

    13:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    14
    apr
    2018

    BOWLING - Team Ystad BK B vs Staffanstorps BK B

    13:20O´Learys Ystad Arena

    Hemmamatch för Ystad BK i division 3 Sydskånska 2.

  • lör
    14
    apr
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Skurups AIF

    15:00Korsavads ip (konstgräs)

    Division 1 damer.

  • lör
    14
    apr
    2018
    sön
    15
    apr
    2018

    LÖPNING - Österlen Spring Trail

    HeldagChristinehofs Ekopark

    Distanser: 5 km, 13 km, 21 km och 60 km.

  • sön
    15
    apr
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Blentarps BK

    14:00Korsavads ip (konstgräs)

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    15
    apr
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Skivarps Goif

    14:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    15
    apr
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Råslätts SK

    15:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • sön
    15
    apr
    2018

    FOTBOLL - Spjutstorps IF vs Sjöbo IF

    15:00Kastanjeplan

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    15
    apr
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Öja FF

    16:45Charlottenlunds ip (konstgräs)

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • tor
    19
    apr
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Spjutstorps IF

    18:30Björkvallen i Öja

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    21
    apr
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Kulladals FF

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    21
    apr
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Blentarps BK

    14:00Gärsvalla ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    21
    apr
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Liga 06 IF

    14:00Hamondavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    21
    apr
    2018

    FOTBOLL - Sjöbo IF vs IFK Ystad

    15:00Sjöbo ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    22
    apr
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Önneköps IF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • tis
    24
    apr
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Sankt Olofs IF

    18:45Björkvallen i Öja

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    28
    apr
    2018

    RIDSPORT - Dressyrtävling

    Ystad Ridklubb
    Dressyrtävling ponny.
  • lör
    28
    apr
    2018
    sön
    29
    apr
    2018

    SIMNING - Ystads Grand Prix 2018

    Ystad Arena
    Ystads Grand Prix 2018 fyller 50 år.
  • lör
    28
    apr
    2018

    BORDTENNIS - Lilla Tomelillaspelen

    09:00Kastanjeskolans sporthall

    På förmiddagspasset spelas HS3, HS5 och Ungdomsklass. På eftermiddagspasset går klasserna HS4, HS6, Fel Hand, Ungdomsdubbel, Seniordubbel och Ungdomsklass.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Sjöbo IF

    13:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Asarums IF

    14:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 vs Skivarps Goif

    14:00Löderups ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Hammenhögs IF

    14:00Gärsvalla ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - Spjutstorps IF vs Sankt Olofs IF

    14:00Bäckavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    28
    apr
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Öja FF

    14:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    29
    apr
    2018

    RIDSPORT - Dressyrtävling

    Ystad Ridklubb
    Dressyrtävling storhäst.
  • fre
    04
    maj
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Ystads IF

    18:45Björkvallen i Öja

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    04
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Blentarps BK

    19:00Hamondavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    04
    maj
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs IFK Ystad

    19:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    04
    maj
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Spjutstorps IF

    19:00Köpingebro ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    05
    maj
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs VMA IK

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    05
    maj
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs IF Limhamn Bunkeflo

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    05
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Eskilsminne IF

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • sön
    06
    maj
    2018

    AMERIKANSK FOTBOLL - Ystad Rockets vs Ekeby Greys

    13:00Sandskogens ip

    Hemmamatch i division 1 södra.

  • tor
    10
    maj
    2018

    LÖPNING - Gullviveloppet

    13:00Brösarp

    Distanser mellan 1 km och 10 km.

  • fre
    11
    maj
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 vs Öja FF

    18:45Löderups ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    11
    maj
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Sjöbo IF

    19:00Gärsvalla ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    11
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Skivarps Goif

    19:00Hamondavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    11
    maj
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Köpingebro IF

    19:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • fre
    11
    maj
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Sankt Olofs IF

    19:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    12
    maj
    2018

    FOLKRACE - Påskracet

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    12
    maj
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Ifö Bromölla

    14:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • ons
    16
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs IFK Ystad

    19:00Hamondavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • tor
    17
    maj
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Gärsnäs AIS

    19:00Björkvallen i Öja

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    19
    maj
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Näsby IF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    19
    maj
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Hörby FF

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    19
    maj
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Liga 06 IF

    14:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    19
    maj
    2018

    FOTBOLL - Spjutstorps IF vs IFK Ystad

    14:00Bäckavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    19
    maj
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Ystads IF

    15:00Köpingebro ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    20
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Växjö DFF Akademi

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • tor
    24
    maj
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Sankt Olofs IF

    19:00Gärsvalla ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • tor
    24
    maj
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Öja FF

    19:00Hamondavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    26
    maj
    2018

    FOOTGOLF - Kvaltävling till SM

    Tomelilla Golfklubb

    Kvaltävling till SM.

  • lör
    26
    maj
    2018
    sön
    27
    maj
    2018

    CROSSCART - SM

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    26
    maj
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Spjutstorps IF

    13:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • lör
    26
    maj
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Janstorps AIF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    26
    maj
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs FBK Balkan

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    26
    maj
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 vs Köpingebro IF

    14:00Löderups ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • sön
    27
    maj
    2018

    GOLF - Bo Ohlssons Vpr 2018

    08:30Tomelilla Golfklubb

    Singeltävling A-C klass.

  • sön
    27
    maj
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Nässjö FF

    15:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • tis
    29
    maj
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Skivarps Goif

    19:00Björkvallen i Öja

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • tis
    29
    maj
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Hammenhögs IF

    19:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • ons
    30
    maj
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Gärsnäs AIS

    19:00Köpingebro ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • ons
    30
    maj
    2018

    FOTBOLL - Spjutstorps IF vs Liga 06 IF

    19:00Bäckavallen

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • ons
    30
    maj
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Ystads IF

    19:00Sandskogens ip

    Division 5 sydöstra Skåne.

  • tor
    31
    maj
    2018
    sön
    03
    jun
    2018

    HÄSTHOPPNING - Grevlunda Grand Prix

    Grevlundagården

    Grevlunda Grand Prix

  • fre
    01
    jun
    2018

    FOLKRACE - Kvällsfestival

    Svampabanan i Tomelilla
  • fre
    01
    jun
    2018

    GOLF - Nätverket Österlen Open 2018

    11:00Tomelilla Golfklubb

    Företagstävling 3-manna scramble.

  • fre
    01
    jun
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 IF vs IFK Ystad

    19:00Löderups IP

    Division 5 sydöstra.

  • fre
    01
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Köpingsbro IF

    19:00Hammondavallen

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    02
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Södra Sandby IF

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • sön
    03
    jun
    2018

    ORIENTERING - Kretsmästerskap/Älgotscup

    11:00Tobisviksbadet i Simrishamn

    Kretsmästerskap för sydöstra Skånes idrottskrets samt Älgotscup.

  • sön
    03
    jun
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Spjutstorps IF

    14:00Gärsvalla IP

    Division 5 sydöstra.

  • ons
    06
    jun
    2018

    FOLKRACE - Klubbmästerskap Tomelilla MK

    Svampabanan i Tomelilla
  • ons
    06
    jun
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Skivarps GoIF

    13:00Köpingebro IP

    Division 5 sydöstra.

  • tor
    07
    jun
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Blentarps BK

    19:00Björkvallen

    Division 5 sydöstra.

  • fre
    08
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Spjutstorps IF

    19:00Hammondavallen

    Division 5 sydöstra.

  • fre
    08
    jun
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Gärsnäs AIS

    19:00Sandskogens IP

    Division 5 sydöstra.

  • fre
    08
    jun
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Liga 06 IF

    19:00Sandskogens IP

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    09
    jun
    2018

    AMERIKANSK FOTBOLL - Ystad Rockets vs Staffanstorp Saviours

    13:00Sandskogens ip

    Hemmamatch i division 1 södra.

  • lör
    09
    jun
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs IF Lödde

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • sön
    10
    jun
    2018

    LÖPNING - Cross Town Run

    10:00Ystads centrum

    Stadsorientering. Distanser: 3 km, 5 km eller 10 km.

  • sön
    10
    jun
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Räppe Goif

    14:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • sön
    10
    jun
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Lunds SK

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • mån
    11
    jun
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Sjöbo IF

    19:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra.

  • ons
    13
    jun
    2018
    sön
    01
    jul
    2018

    TENNIS - Tennisveckan i Ystad

    Ystads TK

    16–17 juni: Kval till singelturneringen i Swedish Ladies Ystad.
    18–23 juni: Huvudturneringarna i singel och dubbel i Swedish Ladies Ystad. Dubbelfinalen avgörs den 22 juni och singelfinalen den 23.
    20–23 juni: Sommartouren damer.
    21 juni–1 juli: Junior-, motions- och veteranklasser i singel och dubbel i Ystadspelen YSB Open.
    24–27 juni: Sommartouren herrar.

  • ons
    13
    jun
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Öja FF

    19:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra.

  • ons
    13
    jun
    2018

    FOTBOLL - IFK Ystad vs Hammenhögs IF

    19:00Sandskogens IP

    Division 5 sydöstra.

  • tor
    14
    jun
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 IF vs Blentarps BK

    19:00Löderups IP

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    16
    jun
    2018

    SEGLING - Simrishamnsseglingen

    Simrishamn

    Simrishamnsseglingen.

  • lör
    16
    jun
    2018

    FOTBOLL - Ystads IF vs Gärsnäs AIS

    13:00Sandskogens IP

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    16
    jun
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Nosaby IF

    14:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • sön
    17
    jun
    2018

    RIDSPORT - Hästrundan

    Svabesholms Kungsgård

    Hoppning, fälttävlan, voltige, dressyr och körning.

  • sön
    17
    jun
    2018

    FOTBOLL - Köpingebro IF vs Sjöbo IF

    14:00Köpingebro IP

    Division 5 sydöstra.

  • sön
    17
    jun
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Lunnarps BK

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • sön
    17
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Karlskrona FF

    16:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • mån
    18
    jun
    2018

    FOTBOLL - Spjutstorps IF vs Skivarps GoIF

    19:00Bäckavallen

    Division 5 sydöstra.

  • ons
    20
    jun
    2018

    FOTBOLL - Öja FF vs Köpingebro IF

    19:00Björkvallen

    Division 5 sydöstra.

  • tor
    21
    jun
    2018

    FOTBOLL - Gärsnäs AIS vs Liga 06 IF

    19:00Gärsvalla IP

    Division 5 sydöstra.

  • sön
    24
    jun
    2018

    GOLF - KEBAB Vpr 2018

    09:00Tomelilla Golfklubb

    Partävling Bästboll-Poängbogey

  • mån
    25
    jun
    2018

    FOTBOLL - Sankt Olofs IF vs Köpingebro IF

    19:00Kvarnvallen

    Division 5 sydöstra.

  • tis
    26
    jun
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Lunds BK

    18:45Skillinge IP

    Svenska cupen, första omgången.

  • tis
    26
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Ystads IF

    19:00Hammondavallen

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    30
    jun
    2018
    sön
    01
    jul
    2018

    FOTBOLL - Änglacupen

    Tomelilla ip

    Ungdomscup i klasserna P-03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11 och F04, 06, 09, 10, 11. Nytt för i år är en para-klass utan åldersgräns och en kompisklass för nyanlända födda 98-02.

  • lör
    30
    jun
    2018
    sön
    01
    jul
    2018

    Änglacupen

    09:00Tomelilla Idrottsplats

    Barn- och ungdomscup i fotboll. Flickor och pojkar födda mellan 2003 och 2011.

  • lör
    30
    jun
    2018

    FOTBOLL - Liga 06 IF vs Hammenhögs IF

    14:00Löderups IP

    Division 5 sydöstra.

  • lör
    30
    jun
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs IFK Berga

    14:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • lör
    30
    jun
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Borgeby FK

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • sön
    01
    jul
    2018

    LÖPNING - Motionsloppet

    HeldagSimrishamn centrum

    Distanser: 2 km eller 5 km.

  • ons
    04
    jul
    2018
    lör
    07
    jul
    2018

    SEGLING - SM Nordisk folkbåt

    Simrishamn

    SM Nordisk folkbåt.

  • fre
    06
    jul
    2018

    FOLKRACE - Kvällsfestival

    Svampabanan i Tomelilla
  • sön
    08
    jul
    2018
    fre
    13
    jul
    2018

    SEGLING - Guldpokalen Nordisk folkbåt

    Simrishamn

    Guldpokalen Nordisk folkbåt.

  • sön
    08
    jul
    2018

    GOLF - Beat ProShop

    09:00Tomelilla Golfklubb

    Partävling Bästboll

  • tis
    10
    jul
    2018

    LÖPNING - Wallanderloppet

    HeldagYstads centrum

    Löpartävling i Wallanders fotspår.

  • tor
    12
    jul
    2018

    GOLF - KVITT ELLER DUBBEL

    08:00Tomelilla Golfklubb

    2-mannalag Scramble

  • tor
    12
    jul
    2018

    GOLF - LÖSA FÖRBINDELSER

    11:30Tomelilla Golfklubb

    Dam bjuder Herre Partävling-Greensome

  • tis
    17
    jul
    2018

    LÖPNING - Österlens Trail Run

    18:00Brösarp (Tulleboda)

    Distanser mellan 5 och 20 km.

  • tor
    19
    jul
    2018

    LÖPNING - Österlen Green Run

    Tomelilla Golfklubb

    Motionslopp på Tomelilla golfbana. Distanser 4 km och 9 km.

  • tor
    19
    jul
    2018

    LÖPNING - Österlen Green Run

    19:00Tomelilla golfklubb

    Distanser: 4 km eller 9 km.

  • mån
    23
    jul
    2018
    ons
    25
    jul
    2018

    SEGLING - Hanöregattan

    Simrishamn

    Hanöregattan.

  • fre
    27
    jul
    2018

    SEGLING - Bornholm runt

    Simrishamn

    Bornholm runt.

  • mån
    30
    jul
    2018

    Kommuncupen i Köpingebro

    18:30Köpingebro IP

    Köpingebro, Svenstorp, Sövestad och Öja gör upp i Kommuncupen i Köpingebro. Speltid 2 x 30 min.

  • tor
    02
    aug
    2018
    lör
    04
    aug
    2018

    FOLKRACE - Svampafestivalen

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    04
    aug
    2018

    SEGLING - Långagrundsseglingen

    Simrishamn

    Långagrundsseglingen.

  • lör
    04
    aug
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Dösjöbro IF

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    04
    aug
    2018

    FOTBOLL - Österlen FF vs Assyriska Turabdin IK

    16:00Skillinge IP

    Hemmamatch för Österlen FF i division 2 östra Götaland.

  • lör
    11
    aug
    2018

    SEGLING - Klubbmästerskap

    Simrishamn

    Klubbmästerskap Simrishamns Segelsällskap.

  • lör
    11
    aug
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs IK Wormo

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • sön
    12
    aug
    2018

    GOLF - ICA Flaggtävling 2018

    08:30Tomelilla Golfklubb

    Slagtävling, A-C klass

  • sön
    12
    aug
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Nättraby Goif

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • fre
    17
    aug
    2018

    FOTBOLL - Lunnarps BK vs VMA IK

    18:45Lunnarps IP

    Division 4 östra.

  • lör
    18
    aug
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Genarps IF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    18
    aug
    2018

    LÖPNING - Minitriathlon

    HeldagSankt Olof

    Simning i Sankt Olofsbadet, därefter cykling och löpning.

  • lör
    25
    aug
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Malmö City FC

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    25
    aug
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs IS Halmia

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • lör
    25
    aug
    2018

    LÖPNING - Stafettmaran

    HeldagStart i Simrishamn och mål i Ystad

    Lagtävling där sträckan Simrishamn-Ystad delas på tio deltagare som springer mellan 3 och 5 km.

  • fre
    31
    aug
    2018

    GOLF - Kräftslaget

    16:00Tomelilla Golfklubb

    Lagtävling över 9-hål Scramble

  • lör
    01
    sep
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Södra Sandby IF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • sön
    02
    sep
    2018

    RALLYCROSS - Tävling

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    08
    sep
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Färjestadens Goif

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • sön
    09
    sep
    2018

    GOLF - Michelsens Bil AB

    09:00Tomelilla Golfklubb

    Partävling, 6-hål x BB x GS x FS

  • lör
    15
    sep
    2018
    sön
    16
    sep
    2018

    RIDSPORT - Ponnyallsvenskan

    Ystad Ridklubb
    Ponnyallsvenskan i hoppning.
  • lör
    15
    sep
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Eslövs BK

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • sön
    16
    sep
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Rydsgårds AIF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    22
    sep
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Dösjöbro IF

    15:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • lör
    22
    sep
    2018

    LÖPNING - Charity Trail

    HeldagSmedstorp

    Distanser: 5 km eller 10 km.

  • tis
    25
    sep
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - HIF Karlskrona

    19:00Ystad Arena
  • lör
    29
    sep
    2018
    sön
    30
    sep
    2018

    RIDSPORT - Hoppning storhäst

    Ystad Ridklubb
    Hopptävling storhäst.
  • lör
    29
    sep
    2018

    FOLKRACE - Höstracet

    09:30Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    29
    sep
    2018

    FOTBOLL DIVISION 3 - Tomelilla IF - Höganäs BK

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    29
    sep
    2018

    FOTBOLL - IFK Simrishamn vs Veberöds AIF

    14:00Korsavads IP

    Hemmamatch för IFK Simrishamn i division 4 östra.

  • lör
    29
    sep
    2018

    FOTBOLL - Tomelilla IF vs Höganäs BK

    14:00Tomelilla ip

    Division 3 södra Götaland.

  • lör
    29
    sep
    2018

    FOTBOLL DIVISION 2 - Österlen FF - Dalstorps IF

    15:00Skillinge IP
  • tis
    02
    okt
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Lugi HF

    19:00Ystad Arena
  • ons
    03
    okt
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - HK Malmö

    19:00Ystad Arena
  • lör
    06
    okt
    2018
    sön
    07
    okt
    2018

    RIDSPORT - Dressyrtävling

    Ystad Ridklubb
    Dressyrtävling häst och ponny.
  • lör
    06
    okt
    2018

    FOTBOLL - Hammenhögs IF vs Bromölla IF

    14:00Hamondavallen

    Division 1 södra Götaland - damer.

  • sön
    07
    okt
    2018

    GOLF - Gåsamarschen 2018

    09:00Tomelilla Golfklubb

    Partävling Irländsk greensome

  • fre
    12
    okt
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • lör
    13
    okt
    2018

    BOWLING - FF Österlen

    09:00Korsavads bowlinghall
    Seriespel för funktionsnedsatta.
  • lör
    13
    okt
    2018

    INNEBANDY DIV 3 - FC Cimrishamn - Teknologkårens IF

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    13
    okt
    2018

    FOTBOLL DIVISION 2 - Österlen FF - Hässleholms IF

    14:00Skillinge IP
  • lör
    13
    okt
    2018

    FOTBOLL KVAL TILL DIV 4 - Gärsnäs AIS - Skabersjö IF

    14:00Gärsvalla
  • sön
    14
    okt
    2018

    RIDSPORT - Division 2 hoppning

    Ystad Ridklubb
    Andra omgången i division 2 hoppning storhäst.
  • sön
    14
    okt
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - IFK Skövde HK

    16:15Ystad Arena
  • mån
    15
    okt
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Hammarby IF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    19
    okt
    2018

    HANDBOLL DIV 3 - Tomelilla IF - LIGU

    19:30Tomelilla sporthall
  • lör
    20
    okt
    2018

    FOTBOLL KVAL TILL DIV 3 - Tomelilla IF - FC Trelleborg

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    20
    okt
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Önnereds IF

    19:00Ystad Arena
  • sön
    28
    okt
    2018

    FOTBOLL KVAL TILL DIV 3 - Tomelilla IF - Fortuna FF

    14:00Tomelilla IP
  • ons
    31
    okt
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • lör
    03
    Nov
    2018

    GOLF - Härs & Tvärs 2018

    09:00Tomelilla Golfklubb

    Singelspel över 9-12 hål A-B klass, slagtävling

  • fre
    09
    Nov
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Ricoh AIK

    19:00Ystad Arena
  • lör
    10
    Nov
    2018

    INNEBANDY DIV 3 - FC Cimrishamn - Tygelsjö IK

    15:00Jonebergshallen
  • sön
    11
    Nov
    2018

    HANDBOLL DIV 3 - Tomelilla IF - Halmstad HF

    15:00Tomelilla sporthall
  • fre
    16
    Nov
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - Alingsås HK

    19:00Ystad Arena
  • lör
    17
    Nov
    2018

    INNEBANDY DIV 3 - FC Cimrishamn - Malmhaug IBF H3

    13:00Jonebergshallen
  • fre
    23
    Nov
    2018

    HANDBOLL DIV 3 - Tomelilla IF - Trelleborg HK

    19:30Tomelilla sporthall
  • lör
    24
    Nov
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - IFK Skövde HK

    16:00Ystad Arena
  • tor
    29
    Nov
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - IFK Ystad

    19:00Ystad Arena
  • ons
    05
    Dec
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - HK Malmö

    19:00Ystad Arena
  • fre
    07
    Dec
    2018

    HANDBOLL DIV 3 - Tomelilla IF - Näsby Handboll

    19:30Tomelilla sporthall
  • sön
    09
    Dec
    2018

    INNEBANDY DIV 3 - FC Cimrishamn - Malmö FBC H3

    14:00Jonebergshallen
  • tor
    13
    Dec
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Alingsås HK

    19:00Ystad Arena
  • sön
    16
    Dec
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - IFK Kristianstad

    16:00Ystad Arena
  • tis
    18
    Dec
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - Önnereds HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    21
    Dec
    2018

    HANDBOLL - Ystads IF - HK Malmö

    19:30Ystad Arena
  • lör
    22
    Dec
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - Redbergslids IK

    15:00Ystad Arena
  • fre
    28
    Dec
    2018

    HANDBOLL - IFK Ystad - IFK Kristianstad

    19:00Ystad Arena
  • mån
    31
    Dec
    2018

    LÖPNING - Nyårsloppet

    HeldagYstad

    Motionslopp i Ystad.

  • fre
    15
    feb
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - IFK YSTAD VS YSTADS IF

    19:00Ystad Arena
  • tor
    21
    feb
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - YSTADS IF VS HAMMARBY IF

    18:30Ystad Arena
  • ons
    27
    feb
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - IFK YSTAD VS LUGI HF

    19:00Ystad Arena
  • tis
    05
    mar
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - YSTADS IF VS IFK KRISTIANSTAD

    19:00Ystad Arena
  • fre
    08
    mar
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - IFK YSTAD VS HIF KARLSKRONA

    19:00Ystad Arena
  • lör
    09
    mar
    2019

    INNEBANDY DIV 3 - FC CIMRISHAMN VS IBK FINN LUND

    13:45Jonebergshallen Simrishamn
  • mån
    11
    mar
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - YSTADS IF VS REDBERGSLIDS IK

    19:00Ystad Arena
  • mån
    18
    mar
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - YSTADS IF VS IK SÄVEHOF

    19:00Ystad Arena
  • lör
    23
    mar
    2019

    BORDTENNIS DIV 3 - TOMELILLA AIS

    Tomelilla sporthall
  • lör
    23
    mar
    2019

    INNEBANDY DIV 3 - FC CIMRISHAMN VS LOMMA FBC

    15:00Jonebergshallen Simrishamn
  • fre
    05
    apr
    2019

    MOTOR - RALLY RM/NEZ REGULARITY

    Start och mål i medborgarhuset i Sankt Olof
  • lör
    06
    apr
    2019

    MOTOR - RALLY SIMRISHAMNSMIXEN

    Start och mål på Österlengymnasiet i Simrishamn
  • lör
    13
    apr
    2019
    sön
    14
    apr
    2019

    LÖPNING - ÖSTERLEN SPRING TRAIL

    Christinehofs Ekopark
  • tis
    16
    apr
    2019

    LÖPNING - TÖSARAJSET

    19:10Åvallaplanen i Ystad
  • ons
    17
    apr
    2019

    HANDBOLL SM-KVARTSFINAL - YSTADS IF VS ALINGSÅS HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    19
    apr
    2019

    MOTOR - FOLKRACE PÅSKRACET

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    27
    apr
    2019
    sön
    28
    apr
    2019

    SIMNING - HP HOLDING KORSVIRKESSIM

    Ystad Arena
  • lör
    04
    maj
    2019

    MOTOR - BILCROSS

    Svampabanan i Tomelilla
  • sön
    05
    maj
    2019

    GOLF - Eckerlunds

    07:30Tomelilla Golfklubb
  • fre
    17
    maj
    2019

    MOTOR - FOLKRACE KVÄLLSTÄVLING

    Svampabanan i Tomelilla
  • tor
    23
    maj
    2019

    GOLF - KEBAB Vpr

    09:00Tomelilla Golfklubb
  • lör
    25
    maj
    2019
    sön
    26
    maj
    2019

    SIMNING - ÖSTERLEN SWIM CHALLANGE

    Tobisviks bassäng i Simrishamn
  • lör
    25
    maj
    2019
    sön
    26
    maj
    2019

    SIMNING - ÖSTERLEN SWIM CHALLENGE

    Tobisviksbadet i Simrishamn
  • sön
    26
    maj
    2019

    GOLF - Bo Ohlsson Vpr

    08:30Tomelilla Golfklubb
  • tor
    30
    maj
    2019

    LÖPNING - GULLVIVELOPPET

    13:00Brösarps skola
  • lör
    01
    jun
    2019
    sön
    02
    jun
    2019

    MOTOR - SM CROSSCART

    Svampabanan i Tomelilla
  • tor
    13
    jun
    2019

    GOLF - PGA Championship hosted by Ingelsta Kalkon

    07:00Österlens Golfklubb Djupadal
  • lör
    15
    jun
    2019

    SEGLING - Sydöstcupen för kölade båtar

    Ystad
  • lör
    15
    jun
    2019
    tis
    02
    jul
    2019

    TENNIS - YSB Open

    Ystad Tennisklubb intill Ystad Saltsjöbad
  • lör
    15
    jun
    2019

    GOLF - PGA Championship hosted by Ingelsta Kalkon

    08:20Österlens Golfklubb Djupadal
  • lör
    15
    jun
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Asarums IF

    14:00Skillinge IP
  • lör
    15
    jun
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Färjestadens GOIF

    15:00Hammondavallen
  • sön
    16
    jun
    2019

    SKYTTE - Sparbanken Syd Open

    Sandskogen i Ystad
  • sön
    16
    jun
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - Kvarnby IK

    16:00Tomelilla IP
  • sön
    16
    jun
    2019

    FOTBOLL - Lunnarps BK - Janstorps AIF

    17:00Lunnarps IP
  • mån
    17
    jun
    2019
    sön
    23
    jun
    2019

    TENNIS - Swedish Ladies

    Ystad Tennisklubb intill Ystad Saltsjöbad
  • tis
    18
    jun
    2019

    FOTBOLL - YA-cupen, semifinal damer Wollsjö-Pandora

  • ons
    19
    jun
    2019

    FOTBOLL - IFK Simrishamn - Fjälkinge IF

    19:00Korsavads IP
  • tor
    20
    jun
    2019

    FOTBOLL - Janstorps AIF - Vanneberga IF

    19:00Kämpavallen
  • tis
    25
    jun
    2019

    FOTBOLL - YA-cupen, kvartsfinal herrar Tomelilla-Rydsgård

  • fre
    28
    jun
    2019

    MOTOR - FOLKRACE KVÄLLSTÄVLING BCF

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    29
    jun
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Lörby IF

    13:00Hammondavallen
  • lör
    29
    jun
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - Kulladals FF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    29
    jun
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Råslätts SK

    16:00Skillinge IP
  • tis
    02
    jul
    2019

    LÖPNING - TOBISLOPPET

    Tobisvik i Simrishamn
  • fre
    05
    jul
    2019

    GOLF - Midnattsdröm (12 hål)

    19:00Tomelilla Golfklubb
  • lör
    06
    jul
    2019
    sön
    07
    jul
    2019

    GOLF - SM ÄKTA MAKAR

    Österlens Golfklubb Djupadal
  • sön
    07
    jul
    2019

    LÖPNING - GYLLEBOLOPPET

    11:00Dungen i Gyllebo
  • tis
    09
    jul
    2019

    LÖPNING - WALLANDERLOPPET

    20:00Ystad
  • mån
    15
    jul
    2019
    ons
    17
    jul
    2019

    ORIENTERING - ÖSTERLENS 3-DAGARS

    Andrarum
  • tor
    18
    jul
    2019

    LÖPNING - ÖSTERLEN GREEN RUN

    19:00Tomelilla Golfklubb
  • fre
    19
    jul
    2019
    lör
    20
    jul
    2019

    GOLF - SM KLUBBLAG DIV 2

    Tomelilla Golfklubb
  • sön
    21
    jul
    2019

    FRIIDROTT - YSTADSPELEN

    Sandskogens IP Ystad
  • tis
    23
    jul
    2019
    mån
    29
    jul
    2019

    SEGLING - Bornholm runt och Hanöregattan

    Simrishamn
  • mån
    29
    jul
    2019

    LÖPNING - SANKT OLOFSLOPPET

    18:00Sankt Olof
  • tor
    01
    aug
    2019
    lör
    03
    aug
    2019

    MOTOR - FOLKRACE SVAMPAFESTIVALEN

    Svampabanan i Tomelilla
  • fre
    02
    aug
    2019

    LÖPNING - KULLALOPPET

    19:00Kulla Nöjesplats
  • mån
    05
    aug
    2019
    sön
    11
    aug
    2019

    TENNIS - ITF-TURNERING HERRAR

    Ystad Tennisklubb intill Ystad Saltsjöbad
  • ons
    07
    aug
    2019

    LÖPNING - ÖSTERLEN GREEN RUN

    Tomelilla Golfklubb
  • tor
    08
    aug
    2019

    GOLF - Michelsens Bil AB

    09:00Tomelilla Golfklubb
  • fre
    09
    aug
    2019
    sön
    11
    aug
    2019

    TENNIS - SM I PARATENNIS

    Ystad Tennisklubb intill Ystad Saltsjöbad
  • fre
    09
    aug
    2019
    sön
    11
    aug
    2019

    FOTBOLL - TEMA SPORTIA CUP UNGDOMAR

    Sandskogens IP Ystad
  • lör
    10
    aug
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Eskilsminne IF

    12:00Hammondavallen
  • lör
    10
    aug
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - Malmö City FC

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    10
    aug
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - IFK Hässleholm

    16:00Skillinge IP
  • sön
    11
    aug
    2019

    GOLF - ICA Kvantums Flaggtävling

    08:30Tomelilla Golfklubb
  • tis
    13
    aug
    2019

    FOTBOLL - Lunnarps BK - Rydsgårds AIF

    18:45Kämpavallen
  • ons
    14
    aug
    2019

    FOTBOLL - Janstorps AIF - Näsby IF

    19:00Kämpavallen
  • lör
    17
    aug
    2019

    TRIATHLON - SANKT OLOF MINITRIATHLON

    Sankt Olof

    .

  • lör
    17
    aug
    2019

    FOTBOLL - IFK Simrishamn - IFK Osby

    14:00Korsavads IP
  • lör
    17
    aug
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - FBK Balkan

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    24
    aug
    2019

    FOTBOLL - Janstorps AIF - Fjälkinge IF

    13:00Kämpavallen
  • lör
    24
    aug
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Ifö Bromölla

    13:00Hammondavallen
  • lör
    24
    aug
    2019

    FOTBOLL - Lunnarps BK - Sjöbo IF

    14:00Lunnarps IP
  • lör
    24
    aug
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Räppe GOIF

    15:00Skillinge IP
  • lör
    31
    aug
    2019

    LÖPNING - STAFETTMARAN SIMRISHAMN/YSTAD

    Start i Ystad och mål i Simrishamn
  • lör
    31
    aug
    2019

    FOTBOLL - IFK Simrishamn - Janstorps AIF

    14:00Korsavads IP
  • lör
    31
    aug
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - GIF Nike

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    07
    sep
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Nosaby IF

    14:00Skillinge IP
  • sön
    08
    sep
    2019

    FOTBOLL - Janstorps AIF - Hörby FF

    13:00Kämpavallen
  • sön
    08
    sep
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Dösjöbro IF

    14:00Hammondavallen
  • sön
    08
    sep
    2019

    FOTBOLL - Lunnarps BK - IFK Simrishamn

    17:00Lunnarps IP
  • lör
    14
    sep
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - IF Limhamn Bunkeflo

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    14
    sep
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Karlskrona FF

    15:00Hammondavallen
  • sön
    15
    sep
    2019

    FOTBOLL - IFK Simrishamn - Vanneberga IF

    14:00Korsavads IP
  • lör
    21
    sep
    2019

    FOTBOLL - Janstorps AIF - Hjärsås/Värestorps IF

    14:00Kämpavallen
  • lör
    21
    sep
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Dalstorps IF

    15:00Skillinge IP
  • lör
    21
    sep
    2019

    FOTBOLL - Lunnarps BK - IFK Osby

    15:00Lunnarps IP
  • lör
    28
    sep
    2019

    MOTOR - FOLKRACE HÖSTRACET

    Svampabanan i Tomelilla
  • lör
    28
    sep
    2019

    FOTBOLL - IFK Simrishamn - Näsby IF

    13:00Korsavads IP
  • lör
    28
    sep
    2019

    FOTBOLL - Tomelilla IF - Södra Sandby IF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    28
    sep
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - Nässjö FF

    15:00Skillinge IP
  • sön
    29
    sep
    2019

    FOTBOLL DAMER - Hammenhögs IF - Böljan Falkenberg

    14:00Hammondavallen
  • lör
    12
    okt
    2019

    FOTBOLL - Österlen FF - FK Karlskrona

    14:00Skillinge IP
  • fre
    18
    okt
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN - YSTAD IF VS HK VARBERG

    19:30Ystad Arena
  • tor
    31
    okt
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - ÖNNEREDS HK

    19:00Ystad Arena
  • lör
    02
    Nov
    2019

    GOLF SLAGTÄVLING "HÄRS & TVÄRS"

    Tomelilla Golfklubb
  • lör
    02
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - REDBERGSLIDS IK

    16:00Ystad Arena
  • sön
    03
    Nov
    2019

    GOLF ÖSTERLEN LYSER

    10:00Österlens Golfklubb
  • sön
    03
    Nov
    2019

    BASKET DIV 2 YSTAD - LOBAS

    17:00Bollen
  • tis
    05
    Nov
    2019
    fre
    08
    Nov
    2019

    TENNIS YSTAD INDOORS VINTERTOUR 2019

    Sparbanken Syd Stadion Ystad
  • ons
    06
    Nov
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019

    09:30Ystad Golfklubb
  • ons
    06
    Nov
    2019

    GOLF DAMGOLF LILLA VIK

    09:30Österlens Golfklubb
  • ons
    06
    Nov
    2019

    GOLF HERRGOLF LILLA VIK

    09:30Österlens Golfklubb
  • fre
    08
    Nov
    2019

    BROTTNING ELITSERIEN MarsiPan - HBK/BERGANIA

    19:00Svartehallen
  • fre
    08
    Nov
    2019

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - STAVSTEN

    19:00Ystad Arena A1
  • lör
    09
    Nov
    2019

    GOLF GÅSATÄVLING - "PRÄSTANÄSAN"

    10:00Ystad Golfklubb
  • lör
    09
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - LUGI HF

    16:00Ystad Arena
  • sön
    10
    Nov
    2019

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - SVEDALA C

    14:00Norreportshallen
  • sön
    10
    Nov
    2019

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - VINSLÖV

    15:00Ystad Arena
  • sön
    10
    Nov
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - NÄSBY

    15:00Ystad Arena
  • tis
    12
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IK SÄVEHOF

    19:00Ystad Arena
  • ons
    13
    Nov
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019

    09:30Ystad Golfklubb
  • tor
    14
    Nov
    2019

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - SKURUPS IBK H4

    20:00Jonebergshallen
  • fre
    15
    Nov
    2019

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - SJÖBO BTK

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    16
    Nov
    2019

    RADIOSTYRD BILSPORT INDOOR BUGGY MASTERS 1

    Tomelilla Motorklubb
  • lör
    16
    Nov
    2019

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - TEAM YSTAD

    11:00Simrishamns bowlinghall
  • lör
    16
    Nov
    2019

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C-TOMELILLA AIS A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    16
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - YSTADS IF HF

    15:00Ystad Arena
  • ons
    20
    Nov
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019

    09:30Ystad Golfklubb
  • fre
    22
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IF HALLBY HK

    19:30Ystad Arena
  • lör
    23
    Nov
    2019

    FOOTGOLF - VM-KVAL

    Tomelilla Golfklubb
  • lör
    23
    Nov
    2019
    sön
    24
    Nov
    2019

    RIDSPORT TÄVLING DRESSYR PONNY OCH RIDHÄST

    Bollerups kör och ridklubb
  • lör
    23
    Nov
    2019

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK GENARP

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    23
    Nov
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - IFK ÖREBRO

    15:00Ystad Arena
  • sön
    24
    Nov
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - DALHEM

    12:30Ystad Arena
  • sön
    24
    Nov
    2019

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - DROTT HALMSTAD

    15:00Ystad Arena
  • sön
    24
    Nov
    2019

    BASKET DIV 2 YSTAD - TRELLEBORG

    15:00Bollen
  • ons
    27
    Nov
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019

    09:30Ystad Golfklubb
  • tor
    28
    Nov
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - OV HELSINGBORG HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    29
    Nov
    2019

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HÖÖR H 65

    19:00Ystad Arena B
  • lör
    30
    Nov
    2019

    BORDTENNIS LILLA TOMELILLASPELEN

    Kastanjeskolans sporthall Tomelilla
  • lör
    30
    Nov
    2019
    sön
    01
    Dec
    2019

    GYMNASTIK JSM

    Ystad Arena
  • lör
    30
    Nov
    2019

    GOLF JULKLAPPEN

    10:00Ystad Golfklubb
  • lör
    30
    Nov
    2019

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - LUND B

    14:30Norreportshallen
  • sön
    01
    Dec
    2019

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - HAMMAREN

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    01
    Dec
    2019

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - TRAMO

    10:40O'Learys
  • sön
    01
    Dec
    2019

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - HAMMAREN

    12:40Simrishamns bowlinghall
  • sön
    01
    Dec
    2019

    BASKET DIV 2 YSTAD - SRBIJA

    17:00Bollen
  • ons
    04
    Dec
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019

    09:30Ystad Golfklubb
  • tor
    05
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - ALINGSÅS HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    06
    Dec
    2019

    BROTTNING ELITSERIEN MarsiPan - ORE

    19:00
  • fre
    06
    Dec
    2019

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - SKURUPS BTK A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    06
    Dec
    2019

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - IFK MALMÖ

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    07
    Dec
    2019

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - MALMÖ IF D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    07
    Dec
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - LUND LEJONEN

    13:00Ystad Arena
  • lör
    07
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - IFK SKÖVDE HK

    16:00Ystad Arena
  • sön
    08
    Dec
    2019

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - TOMELILLA AIS C

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    08
    Dec
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - IFK KRISTIANSTAD

    12:30Ystad Arena
  • sön
    08
    Dec
    2019

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - VERUMS GOIF

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    08
    Dec
    2019

    BORDTENNIS DIV 6 FIFH MALMÖ B - TOMELILLA AIS C

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    08
    Dec
    2019

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - MALMHAUG IBF H4

    14:00Jonebergshallen
  • sön
    08
    Dec
    2019

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - IFK KARLSKRONA

    15:00Ystad Arena
  • ons
    11
    Dec
    2019

    GOLF TRIVSELGOLF HERRAR 2019 - HÖSTAVSLUTNING

    09:30Ystad Golfklubb
  • tor
    12
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - ESKILSTUNA GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    13
    Dec
    2019

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - SUND

    19:00Ystad Arena A1
  • lör
    14
    Dec
    2019

    GOLF GLÖGGOLFEN

    10:00Österlens Golfklubb
  • lör
    14
    Dec
    2019

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - VINDRARP

    14:30Västervånghallen
  • lör
    14
    Dec
    2019

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - HK S-HOF

    15:00Ystad Arena
  • ons
    18
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - IK SÄVEHOF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    20
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK KRISTIANSTAD

    19:30Ystad Arena
  • sön
    22
    Dec
    2019

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - ÖNNEREDITERNA

    14:00Ystad Arena
  • tis
    24
    Dec
    2019

    FOTBOLL - Borrby IF:s oldboys - Bajen Fans Österlen

    10:00Borrby sporthall
  • tis
    24
    Dec
    2019

    JULAFTON VID NACKA SKOGLUNDS STATY

    11:30Borrby IF:s klubbhus på Borrby IP
  • tor
    26
    Dec
    2019

    GOLF ANNANDAGSGOLF 9 HÅL

    Tomelilla Golfklubb
  • fre
    27
    Dec
    2019

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - ÖNNEREDS HK

    19:00Ystad Arena
  • lör
    28
    Dec
    2019

    RADIOSTYRD BILSPORT MELLANDAGSRACE

    Tomelilla Motorklubb
  • tis
    31
    Dec
    2019

    LÖPNING - NYÅRSLOPPET

    10:00Sandskogen i Ystad
  • tor
    02
    jan
    2020
    lör
    04
    jan
    2020

    FUTSAL - KAMRATCUPEN 2020 GRUPPSPEL

    Korsavadshallen Simrishamn
  • mån
    06
    jan
    2020

    FUTSAL - KAMRATCUPEN 2020 FINALER

    Korsavadshallen Simrishamn
  • fre
    10
    jan
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - BJÖRNEN

    Ystad Arena
  • fre
    10
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - LIGU

    19:00Ystad Arena A1
  • lör
    11
    jan
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 YSTAD SERIESAMMANDRAG

    13.00-19.00Västervånghallen
  • lör
    11
    jan
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - TEKNOLOGKÅRENS IF

    13:00Jonebergshallen
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - MALMÖ ECCO

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - LÖDDE

    10:40O'Learys
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - MALMÖ ECCO

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • fre
    17
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - FIFH MALMÖ A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    18
    jan
    2020

    KAMRATCUPEN JR

    Jonebergshallen Simrishamn
  • lör
    18
    jan
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - BACKA/KUNGÄLV

    14:00Ystad Arena
  • lör
    18
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - ANDERSTORP

    16:00Ystad Arena
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - STAFFANSTORP

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - WABO

    10:40O'Learys
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - STAFFANSTORP

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • fre
    24
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - LÅGAN 2

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    25
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - FIFH MALMÖ A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    25
    jan
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK LUND H4

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    25
    jan
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - ENGELHOLM C

    14:30Västervånghallen
  • ons
    29
    jan
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - OV HELSINGBORG HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    31
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - IF ALE C

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    31
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - LVHK HERR

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    01
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - HELSINGBORG B

    14:30Västervånghallen
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - IFK KRISTIANSTAD

    15:00Ystad Arena
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KRISTIANSTAD

    15:30Ystad Arena
  • sön
    02
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - BJURSLÄTT/TORSL

    15:30Ystad Arena
  • ons
    05
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - ANKARET

    19:30Ystad Arena
  • fre
    07
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - BJÄRREDS HK

    19:30Tomelilla Sporthall
  • fre
    07
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - HK MALMÖ

    19:30Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    WINTERCROSSRUN

    Svampabanan Tomelilla
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - KVARNBY AK D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 FIFH MALMÖ B - TOMELILLA AIS B

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - LIMHAMNS BTK C

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH - ÖSTERLEN FF - FC ROSENGÅRD

    12:00Skillinge IP
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS B - LIMHAMNS BTK C

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - BJÄRNUM

    14:00Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK STANSTAD

    15:00Jonebergshallen
  • sön
    09
    feb
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - CIMBRIA

    10:00O'Learys Ystad
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK MALMÖ

    19:00Ystad Arena
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - ESLÖV 2

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    15
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH - ÖSTERLEN FF - NOSABY IF

    12:00Skillinge IP
  • lör
    15
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - GÄRSNÄS AIS

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    15
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - VÄSTRA INGELSTAD IS

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    15
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - GÄRSNÄS AIS

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    15
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - BRANTEVIKS IF

    14:30Charlottenlunds IP, Svarte
  • lör
    15
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - SOMBY/SKÖVDE

    15:00Ystad Arena
  • sön
    16
    feb
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - T-NABBEN

    12:40O'Learys
  • sön
    16
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - FARMEN

    15:00Ystad Arena
  • fre
    21
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - LIGA 06 IF

    19:15Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • fre
    21
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK YSTAD HK

    19:30Ystad Arena
  • lör
    22
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - SMEDSTORPS IF

    12:00Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • lör
    22
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HK MALMÖ 3

    13:00Ystad Arena A1
  • lör
    22
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - IFK SIMRISHAMN

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    22
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH GÄRSNÄS AIS - SPJUTSTORPS IF

    13:00Skillinge IP
  • lör
    22
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - KRONAN B

    14:30Västervånghallen
  • lör
    22
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - SOGK CHARLO

    14:30Charlottenlunds IP, Svarte
  • ons
    26
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DAM DIV 2 YSTADS VK - KRONAN VBK B

    19:30Västervånghallen Ystad
  • fre
    28
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - BRÖSARPS IF

    19:15Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • fre
    28
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - KVARNBY AK D

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    28
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - BJÖRNEN

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    29
    feb
    2020

    BOWLING KLUBBMÄSTERSKAP FF ÖSTERLEN

    10.00-15.00Korsavadshallen Simrishamn
  • lör
    29
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - JANSTORPS AIF

    11:00Charlottenlunds IP, Svarte
  • lör
    29
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - LIMHAMNS BTK A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    29
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH - IFK SIMRISHAMN - GÄRSNÄS AIS

    12:00Korsavads IP
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - BOWINO

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - PLAYAX F

    10:40O'Learys
  • sön
    01
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH BORRBY IF - GÄRSNÄS AIS

    12:00Skillinge IP
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - BOWINO

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - KROPPSKULTUR

    15:00Ystad Arena
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - HP ALINGSÅS

    16:00Ystad Arena
  • mån
    02
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK VARBERG

    19:00Ystad Arena
  • tis
    03
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - LUGI HF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    06
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - STAFFANSTORP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH BRÖSARPS IF - SPJUTSTORPS IF

    12:00Kastanjeskolan Tomelilla
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH - ÖSTERLEN FF - ESLÖVS BK

    12:00Skillinge IP
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - IFK KARLSHAMN

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    07
    mar
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - BJÄRRED

    14:30Västervånghallen
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - SVENSTORPS IF

    14:30Charlottenlunds IP, Svarte
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - LÅGAN

    15:00Ystad Arena
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HÄSSLEHOLM

    15:00Ystad Arena A1
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH GRÖSTORPS IF - S:T OLOFS IF

    15:00Korsavads IP
  • lör
    07
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - HOFTERUPS IBF

    15:30Jonebergshallen
  • sön
    08
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - HÄSSLEHOLM

    13:30Ystad Arena
  • tis
    10
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - ESKILSTUNA GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • tor
    12
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK SKÖVDE HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    13
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - SÖVESTAD IF

    18:30Charlottenlunds IP, Svarte
  • fre
    13
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - LIMHAMNS BTK A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    14
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH IFK SIMRISHAMN - JANSTORPS AIF

    10:00Korsavads IP
  • lör
    14
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH SOGK CHARLO - SVENSTORPS IF

    11:00Charlo idrottsplats
  • lör
    14
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - YSTADS IF FF

    12:00Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • lör
    14
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH - ÖSTERLEN FF - BK OLYMPIC

    14:00Skurups IP
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - HK S-HOF

    15:00Ystad Arena
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - IF KRISTIANSTAD

    16:00Ystad Arena
  • sön
    15
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - BLENTARPS BK

    13:00Charlottenlunds IP, Svarte
  • sön
    15
    mar
    2020

    FOTBOLL DM BRANTEVIKS IF FF(6) - ASKERÖDS IF(5)

    14:00Skillinge IP, konstgräs
  • tis
    17
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - REDBERGSLIDS IK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    20
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - SKURUP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH SOGK CHARLO - SÖVESTADS IF

    11:00Charlo idrottsplats
  • lör
    21
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBS SVEDALA H4

    12:00Jonebergshallen
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH GRÖSTORPS IF - S:T OLOFS IF

    12:00Korsavads IP
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - ROSENGÅRD FF

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - TORNS IF U 19

    14:00Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖJA FF - KÖPINGEBRO IF

    14:30Charlottenlunds IP, Svarte
  • lör
    21
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KARLSHAMN

    15:00Ystad Arena
  • sön
    22
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - ONSLUNDA IF

    11:00Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • sön
    22
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH BASKEMÖLLA IF - GÄRSNÄS AIS

    12:00Korsavads IP, konstgräs
  • sön
    22
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH SOGK CHARLO - ÖJA FF

    14:30Charlo idrottsplats
  • mån
    23
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - H43 LUND HF 2

    20:15Tomelilla Sporthall
  • fre
    27
    mar
    2020
    sön
    29
    mar
    2020

    ORIENTERING Pre O SYD

    Ystad
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL DAM TRÄNINGSMATCH GÄRSNÄS AIS - SVENSTORPS IF

    09:45Kastanjeskolan Tomelilla
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - IF ALE D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖSTERLEN FF - TOMELILLA IF

    11:30Skillinge IP, konstgräs
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH BORRBY IF - S:T OLOFS IF

    12:00Korsavads IP
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 VERUMS GOIF - IF ALE D

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH YSTADS IF FF - GÄRSNÄS AIS

    15:00Sandskogens IP
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH IFK YSTAD FK - BRÖSARPS IF

    18:00Ystad konstgräs
  • lör
    28
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH SOGK CHARLO - KÖPINGEBRO IF

    19:00Charlo idrottsplats
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - OLYMP

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ZNAX

    10:40O'Learys
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - OLYMP

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • sön
    29
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ONSLUNDA IF - GÄRSNÄS AIS

    13:00Tomelilla konstgräs
  • sön
    29
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH IFK SIMRISHAMN - TORNS IF U 19

    14:00Korsavads IP
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL YA-CUPEN BRÖSARPS IF - SKIVARP

    12:00Utsikten A-plan
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - ÅKARPS IF

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL YA-CUPEN SOGK CHARLO - SVENSTORPS IF

    13:00Charlo idrottsplats
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFÖ BROMÖLLA IF

    14:00Skillinge IP
  • sön
    05
    apr
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ROLLERS

    10:40O'Learys
  • sön
    05
    apr
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH LUNNARPS BK - VEBERÖDS AIF

    11:00Kastanjeplan konstgräs Tomelilla
  • tor
    09
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - SVENSTORPS IF

    18:00Borresvall A-plan
  • fre
    10
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - FJÄLKINGE IF

    13:00Bäckavallen A-plan
  • fre
    10
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF -LIGA 06 IF

    13:00Utsikten A-plan
  • fre
    10
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - IFK TRELLEBORG FK

    14:00Korsavads IP
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - KÖPINGEBRO IF

  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - SMEDSTORPS IF

    13:00Banvallen A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - SKABERSJÖ IF

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - ANDERSLÖVS BOIK

    13:00Björkvallen, Öja A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - BASKEMÖLLA IF

    14:00Åvallen, Rörum A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - ONSLUNDA IF

    14:00Köpingebro IP A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - SÖVESTADS IF

    14:00Solevi A-plan
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - FBK BALKAN

    14:00Tomelilla IP
  • sön
    12
    apr
    2020

    RIDSPORT PÅSKHOPPET PONNY OCH RIDHÄST

    Ystad ridklubb
  • sön
    12
    apr
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - NK CROATIA

    Sandskogen i Ystad
  • mån
    13
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - SOGK CHARLO

    13:00Branteviks IP
  • mån
    13
    apr
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - BLENTARPS BK

    16:00Tomelilla IP
  • ons
    15
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - ÅHUS IF

    18:30Kvarnvallen A-plan
  • lör
    18
    apr
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH IFK SIMRISHAMN - JANSTORPS AIF

    Korsavads IP
  • lör
    25
    apr
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖSTERLEN FF - BROMÖLLA

    Skillinge IP
  • fre
    01
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - GLEMMINGEBRO IF

    19:00Lorenzlund A-plan
  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - BRÖSARPS IF

  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - GRÖSTORPS IF

  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - KÖPINGEBRO IF

  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - RYDSGÅRDS AIF

    Tomelilla IP
  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - TRELLEBORGS FF

    14:00Hamondavallen
  • sön
    03
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - LUNDS BK

    Svenstorps IP
  • sön
    03
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - TFK NOVA ESLÖV

    16:00Tomelilla IP
  • sön
    03
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK -GÄRSNÄS AIS

    17:00Lunnarps IP, A-plan
  • ons
    06
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - SOGK CHARLO

    19:00Onslunda IP A-plan
  • tor
    07
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - SJÖBO IF

    19:00Gärsvalla IP
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - VEBERÖDS AIF

  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 KÖPINGEBRO IF - BLENTARPS BK

  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖSTERLEN FF - LÖDDE IF

    Skillinge IP
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - JANSTORPS AIF

    Tomelilla IP
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - BARA GOIF

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF - ÅHUS IF

    13:00
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - BASKEMÖLLA IF

    13:30Solevi A-plan
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - SVENSTORPS IF

    14:00Köpingebro IP A-plan
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - BORRBY IF

    14:00Banvallen A-plan
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - RÖRUMS SK

    14:00Branteviks IP
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IFK SIMRISHAMN

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - ASKERÖDS IF

    14:00Björkvallen, Öja A-plan
  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - SMEDSTORPS IF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    10
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - SVENSTORPS IF

    Sandskogens IP Ystad
  • sön
    10
    maj
    2020

    GOLF SAND VALLEY GOLF CHALLENGE

    Österlens Golfklubb
  • sön
    10
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - FJÄLKINGE IF

  • sön
    10
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - TOLLARPS IF

    Bäckavallen A-plan
  • tis
    12
    maj
    2020

    LÖPNING ALLA BARNEN-LOPPET

    Brunnsparken, Simrishamn
  • ons
    13
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - SMEDSTORPS IF

    19:00Åvallen, Rörum A-plan
  • ons
    13
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - KIVIKS AIF

    19:00Borresvall A-plan
  • ons
    13
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - KÖPINGEBRO IF

    19:00Lorenzlund A-plan
  • ons
    13
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - ONSLUNDA IF

    19:00Svenstorps IP A-plan
  • ons
    13
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - SÖVESTADS IF

    19:00Tomelilla IP
  • fre
    15
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - BRÖSARPS IF

    19:00Bäckavallen A-plan
  • fre
    15
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - VANSTADS IF

    19:00Kvarnvallen A-plan
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - STAFFANSTORPS UNITED

    Tomelilla IP
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH IFK SIMRISHAMN - SJÖBO IF

    Korsavads IP
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - SÖVESTADS IF

    13:00Charlottenlunds IP, Svarte
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - GIF NIKE

    13:00Korsavads IP
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - TORNA HÄLLESTADS IF

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - GLEMMINGEBRO IF

    14:00Branteviks IP
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - BORGEBY FK

    14:00Hamondavallen
  • sön
    17
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - NK CROATIA

    Svenstorps IP
  • mån
    18
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - RÖRUMS SK

    19:00Banvallen A-plan
  • tis
    19
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - BRANTEVIKS IF FF

    19:00Solevi A-plan
  • tis
    19
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK -SJÖBO IF

    19:00Lunnarps IP, A-plan
  • tis
    19
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - RYDSGÅRDS AIF

    19:00Gärsvalla IP
  • ons
    20
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - BASKEMÖLLA IF

    19:00Onslunda IP A-plan
  • ons
    20
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - BORRBY IF

    19:00Köpingebro IP A-plan
  • ons
    20
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - SVENSTORPS IF

    19:00Sövestads IP A-plan
  • tor
    21
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - SOGK CHARLO

    13:00Smedstorps IP A-plan
  • tor
    21
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - DALSTORPS IF

    15:00Skillinge IP
  • fre
    22
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - GENARPS IF

    19:00Björkvallen, Öja A-plan
  • fre
    22
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD FK - SKABERSJÖ IF

    19:00Sandskogens IP B-plan
  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - SANKT OLOFS IF

  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - FJÄLKINGE IF

  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 KÖPINGEBRO IF - TOMELILLA IF

  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - BLENTARPS BK

  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - VEBERÖDS AIF

    Tomelilla IP
  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF -TOLLARPS IF

    13:00Utsikten A-plan
  • lör
    23
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - TFK NOVA ESLÖV

    13:00Utsikten A-plan
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - LUNDS SK

    Sandskogens IP Ystad
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - SOGK CHARLO

    13:00Åvallen, Rörum A-plan
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - KIVIKS AIF

    14:00Banvallen A-plan
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - KÖPINGEBRO IF

    14:00Branteviks IP
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - SÖVESTADS IF

    14:00Lorenzlund A-plan
  • sön
    24
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - SMEDSTORPS IF

    14:00Svenstorps IP A-plan
  • mån
    25
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - ONSLUNDA IF

    19:00Borresvall A-plan
  • ons
    27
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - ÅHUS HORNA BK

  • ons
    27
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - VANSTADS IF

    19:00Bäckavallen A-plan
  • ons
    27
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - ÖJA FF

    19:00Sandskogens IP A-plan
  • ons
    27
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF - WÄ IF

    19:00Utsikten A-plan
  • tor
    28
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - RÖRUMS SK

    19:00Solevi A-plan
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - SVENSTORPS IF

    19:00Charlottenlunds IP, Svarte
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - BASKEMÖLLA IF

    19:00Smedstorps IP A-plan
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - BRANTEVIKS IF FF

    19:00Onslunda IP A-plan
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - GLEMMINGEBRO IF

    19:00Köpingebro IP A-plan
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - RYDSGÅRDS AIF

    19:00Lunnarps IP, A-plan
  • fre
    29
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - BORRBY IF

    19:00Sövestads IP A-plan
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - SÖDRA SANDBY IF

    Tomelilla IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - SPJUTSTORPS IF

  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - SANKT OLOFS IF

  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH ÖSTERLEN FF - IFK MALMÖ

    Skillinge IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - IF LÖDDE

    13:00Korsavads IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - RÅÅ IF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - NÄTTRABY GOIF

    15:00Hamondavallen
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - NÄTTRABY GOIF

    15:00Hamondavallen
  • mån
    15
    jun
    2020
    tis
    16
    jun
    2020

    TENNIS FÖRKVAL YSB SOMMARTOUR 2020

    Saltsjöbadens tenniscenter, Ystad
  • ons
    17
    jun
    2020
    fre
    19
    jun
    2020

    TENNIS YSB HERR SOMMARTOUR 2020

    Saltsjöbadens tenniscenter, Ystad
  • tor
    18
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - VEBERÖDS AIF

    19:15Korsavads IP
  • tor
    18
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - IFÖ BROMÖLLA IF

    19:15Hamondavallen
  • fre
    19
    jun
    2020
    ons
    01
    jul
    2020

    TENNIS YSTADSPELEN YSB OPEN

    Saltsjöbadens tenniscenter, Ystad
  • fre
    26
    jun
    2020

    MOTORSPORT KVÄLLSTÄVLING FOLKRACE

    Svampabanan Tomelilla
  • lör
    27
    jun
    2020
    sön
    28
    jun
    2020

    SIMNING RIKSMÄSTERSKAP 25 M

    Ystad Arena/IC Control LiveTiming
  • lör
    27
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IFK TRELLEBORG FK

    14:00Tomelilla IP
  • mån
    29
    jun
    2020

    FOTBOLL YA-CUPEN SANTK OLOFS IF - SMEDSTORPS IF

    19:00Kvarnvallen
  • sön
    12
    jul
    2020

    FOOTGOLF - TOMELILLAS KOMMUNMÄSTERSKAP

    16:15Tomelilla Golfklubb
  • sön
    26
    jul
    2020

    GOLF KM ÖSTERLENS GOLFKLUBB

    Österlens Golfklubb
  • ons
    29
    jul
    2020

    LÖPNING SANKT OLOFSLOPPET

    Sankt Olof
  • tor
    30
    jul
    2020
    lör
    01
    aug
    2020

    MOTORSPORT SVAMPAFESTIVALEN FOLKRACE

    Svampabanan Tomelilla
  • fre
    31
    jul
    2020

    LÖPNING KULLALOPPET

    Rörum
  • lör
    01
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF - SVENSTORPS IF

    14:00Branteviks IP
  • lör
    01
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD - TORNA HÄLLESTADS IF

    14:00Sandskogens IP
  • mån
    03
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - KÖPINGEBRO IF

    19:00Onslunda IP
  • fre
    07
    aug
    2020

    GOLF IRISH DREAMS 2

    Österlens Golfklubb
  • fre
    07
    aug
    2020

    LÖPNING ÖSTERLEN GREEN RUN

    Tomelilla Golfklubb
  • fre
    07
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD - ÖJA FF

    19:15Sandskogens IP
  • lör
    08
    aug
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH IFK YSTAD - ALSTERMO

    Ystad Arena
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - KÖPINGEBRO IF

    14:00Smedstorps IP A-plan
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - HITTARPS IK

    14:00Hamondavallen
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - BRANTEVIKS IF FF

    14:00Lorenzlund IP
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - JANSTORPS AIF

    14:00Lunnarps IP, A-plan
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - ONSLUNDA IF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - GLEMMINGEBRO IF

    19:00Svenstorps IP
  • sön
    09
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - VANSTADS IF

  • sön
    09
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - TFK NOVA ESLÖV

    13:00Gärsvalla IP
  • sön
    09
    aug
    2020

    HANDBOLL DAM TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - ESLÖV A

    13:30Ystad Arena
  • tis
    11
    aug
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - OV HELSINGBORG

    Ystad Arena
  • ons
    12
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - ÅHUS IF

    19:00Bäckavallen A-plan
  • tor
    13
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - SMEDSTORPS IF

    18:45Onslunda IP
  • tor
    13
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - SOGK CHARLO

    18:45Köpingebro IP
  • tor
    13
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - BASKEMÖLLA IF

    19:00Banvallen
  • tor
    13
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - BORRBY IF

    19:00Branteviks IP
  • fre
    14
    aug
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - VINSLÖV

    Ystad Arena
  • fre
    14
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - HÄSSLEHOLMS IF

    19:00Skillinge IP
  • fre
    14
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - LIGA 06 IF

    19:00Impevallen
  • fre
    14
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF - SANKT OLOFS IF

    19:00Utsikten A-plan
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - GENARPS IF

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - SVENSTORPS IF

    13:30Solevi IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - HÖGABORGS BK

    14:00Korsavads IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - VELLINGE IF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - LUNNARPS BK

    14:00Gärsvalla IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - SKABERSJÖ IF

    14:00Björkvallen, Öja A-plan
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - RÖRUMS SK

    15:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    16
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - HÖRBY FF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • mån
    17
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - VEBERÖDS AIF

    19:00Tomelilla IP
  • tis
    18
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - HUSIE IF

    19:00Sandskogens IP Ystad
  • fre
    21
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - SÖVESTADS IF

    18:30Smedstorps IP A-plan
  • fre
    21
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - BRANTEVIKS IF FF

    18:30Åvallen
  • fre
    21
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - GLEMMINGEBRO IF

    18:30Borresvall
  • fre
    21
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - KIVIKS AIF

    18:30Lorenzlund IP
  • fre
    21
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - KÖPINGEBRO IF

    18:45Svenstorps IP
  • lör
    22
    aug
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH IFK YSTAD - VINSLÖV

    Ystad Arena
  • lör
    22
    aug
    2020

    LÖPNING STAFETTMARAN

    Simrishamn - Ystad
  • lör
    22
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - SÖVESTADS IF

    13:00Gärsvalla IP
  • lör
    22
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - WÄ IF

    14:00Kvarnvallen
  • lör
    22
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - ÅHUS HORNA BK

    14:00Löderups IP
  • lör
    22
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - FÄRJESTADENS GOIF

    15:00Hamondavallen
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - LUNDS SK

    Svenstorps IP
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - ONSLUNDA IF

    13:00Charlottenlunds IP
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - TOMELILLA IF

    13:00Korsavads IP
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - HJÄRSÅS/VÄRESTORPS IF

    13:00Lunnarps IP, A-plan
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD FK - BK SKANSEN

    14:00Sandskogens IP B-plan
  • tor
    27
    aug
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - TMS RINGSTED

    Ystad Arena
  • tor
    27
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - BRANTEVIKS IF

    18:30Banvallen
  • tor
    27
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - BORRBY IF

    18:30Solevi IP
  • fre
    28
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - RÖRUMS SK

    18:15Smedstorps IP A-plan
  • fre
    28
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - SKURUPS AIF

    18:15Björkvallen, Öja A-plan
  • fre
    28
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - SVENSTORPS IF

    18:30Onslunda IP
  • fre
    28
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - BASKEMÖLLA IF

    18:30Köpingebro IP
  • lör
    29
    aug
    2020

    LÖPNING SANKT OLOF MINITRIATHLON

    Sankt Olof
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 KÖPINGEBRO IF - GÄRSNÄS AIS

  • lör
    29
    aug
    2020

    HANDBOLL DAM TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - RINGSTED

    11:30Ystad Arena
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF - SPJUTSTORPS IF

    13:00Utsikten A-plan
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - DALBY GIF

    14:00Sandskogens IP Ystad
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - HÖGABORGS BK

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - SYRIANSKA FC

    14:00Skillinge IP
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - VITTSKÖVLE IF

    15:00Impevallen
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - TOLLARPS IF

    15:00Löderups IP
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - BORRBY IF

  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - BRANTEVIKS IF FF

  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - BLENTARPS BK

    12:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - VMA IK

    13:00Lunnarps IP, A-plan
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - VANNEBERGA IF

    13:00Gärsvalla IP
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD FK - BARA GOIF

    14:00Sandskogens IP B-plan
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - SOGK CHARLO

    15:00Sövestads IP A-plan
  • tor
    03
    sep
    2020

    HANDBOLL TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - LUGI

    Ystad Arena
  • fre
    04
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - WÄ IF

    18:15Bäckavallen A-plan
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - SKEGRIE BK

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - SÖVESTADS IF

    13:00Svenstorps IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - SMEDSTORPS IF

    14:00Charlottenlunds IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - GLEMMINGEBRO IF

    14:00Åvallen
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - RÅÅ IF

    14:00Korsavads IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - GIF NIKE

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - KÖPINGEBRO IF

    14:00Borrby IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ASARUMS IF FK

    14:00Hamondavallen
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - ONSLUNDA IF

    14:00Lorenzlund IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - KIVIKS AIF

    14:00Branteviks IP
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - HÖRBY FF

    13:00Gärsvalla IP
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFK KARLSHAMN

    14:00Skillinge IP
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - GRÖSTORPS IF

    14:00Kvarnvallen
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - IK PANDORA FF

    15:00Svenstorps IP
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - RYDSGÅRDS AIF/SKIVARIS GIF

    16:00Tomelilla IP
  • tor
    10
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - BORRBY IF

    18:30Onslunda IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    GOLF YA GOLFEN 2020 FINAL IRISH GREENSOME

    Tomelilla Golfklubb
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 KÖPINGEBRO IF - VEBERÖDS AIF

  • lör
    12
    sep
    2020

    HANDBOLL DAM TRÄNINGSMATCH YSTADS IF - H43A

    12:00Ystad Arena
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - RÖRUMS SK

    13:00Charlottenlunds IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - GLEMMINGEBRO IF

    13:30Solevi A-plan
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - SVENSTORPS IF

    14:00Smedstorps IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - BK HÖLLVIKEN

    14:00Sandskogens IP Ystad
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - BRANTEVIKS IF FF

    14:00Köpingebro IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - VANNEBERGA IF

    14:00Lunnarps IP, A-plan
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - SÖDRA SANDBY IF

    14:00Gärsvalla IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - YSTADS IF FF

    14:00Björkvallen, Öja A-plan
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD FK - ASKERÖDS IF

    14:00Sandskogens IP B-plan
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - BASKEMÖLLA IF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    13
    sep
    2020

    GOLF YA GOLFEN 2020 FINAL FYRBOLL MATCH

    Ystad Golfklubb
  • sön
    13
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - VITTSKÖVLE IF

    13:00Löderups IP
  • sön
    13
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - ÅHUS IF

    15:00Impevallen
  • sön
    13
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - TOMELILLA IF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • fre
    18
    sep
    2020
    sön
    20
    sep
    2020

    SIMNING SPARBANKEN SKÅNE CUP

    Ystad Arena
  • lör
    19
    sep
    2020

    LÖPNING CHARITY TRAIL

    Smedstorp
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - KULLADALS FF

    13:00Korsavads IP
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF - VANSTADS IF

    13:00Utsikten A-plan
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - HUSIE IF

    14:00Svenstorps IP
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IF LÖDDE

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - GRÖSTORPS IF

    14:00Bäckavallen A-plan
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - LIGA 06 IF

    14:00Kvarnvallen
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - LUNDS SK

    15:00Smörlyckans IP, plan 1
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ESKILSMINNE IF

    15:00Hamondavallen
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - ONSLUNDA IF

    13:00Branteviks IP
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - ANDERSLÖVS BOIK

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - KIVIKS AIF

    14:00Åvallen
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - KÖPINGEBRO IF

    14:00Banvallen
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - SÖVESTADS IF

    14:00Borrby IP
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - SMEDSTORPS IF

    14:00Lorenzlund IP
  • sön
    20
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - SOGK CHARLO

    14:00Smedstorps IP
  • fre
    25
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 ONSLUNDA IF - GLEMMINGEBRO IF

    18:30Onslunda IP
  • lör
    26
    sep
    2020

    MOTORSPORT HÖSTRACET FOLKRACE

    Svampabanan Tomelilla
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 LIGA 06 IF - ÅHUS IF

  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 GÄRSNÄS AIS - VEBERÖDS AIF

    13:00Gärsvalla IP
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 IK PANDORA FF - LUNDS BK

    14:00Sandskogens IP Ystad
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ÅHUS IF

    14:00Hamondavallen
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - BRÖSARPS IF

    15:00Impevallen
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - RÄPPE GOIF

    15:00SKillinge IP
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - KIVIKS AIF

  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 SÖVESTADS IF - RYDSGÅRDS AIF/SKIVARPS GIF

    12:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SOGK CHARLO - BASKEMÖLLA IF

    13:00Charlottenlunds IP
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 GÄRSNÄS AIS - IFK OSBY

    13:00Gärsvalla IP
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 ÖJA FF - SKEGRIE BK

    13:00Björkvallen, Öja A-plan
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SMEDSTORPS IF - BORRBY IF

    14:00Smedstorps IP A-plan
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KÖPINGEBRO IF - KIVIKS AIF

    14:00Köpingebro IP
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 5 IFK YSTAD FK - GENARPS IF

    14:00Sandskogens IP B-plan
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SÖVESTADS IF - BRANTEVIKS IF FF

    15:00Sövestads IP A-plan
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 6 SVENSTORPS IF - RÖRUMS SK

    15:00Svenstorps IP
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - SÖDRA SANDBY IF

    16:00Gärsvalla IP
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 5 GRÖSTORPS IF - WÄ IF

    13:00Impevallen
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SPJUTSTORPS IF - LIGA 06 IF

    13:00Bäckavallen A-plan
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 5 SANKT OLOFS IF - VITTSKÖVLE IF

    13:00Kvarnvallen A-plan
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 5 YSTADS IF FF - IFK YSTAD FK

    13:00Sandskogens IP A-plan
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 5 BRÖSARPS IF -ÅHUS HORNA BK

    13:00Utsikten A-plan
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 4 TOMELILLA IF - GÄRSNÄS AIS

    15:00Tomelilla IP
  • lör
    03
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IK TORD

    15:00Skillinge IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - FBK BALKAN

    14:00Korsavads IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - MALMÖ CITY FC

    14:00Tomelilla IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DAM DIV 3 SVENSTORPS IF - DALBY GIF/GENARPS IF

    15:00Svenstorps IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 RÖRUMS SK - KÖPINGEBRO IF

    15:00Åvallen
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 KIVIKS AIF - ONSLUNDA IF

    15:00Solevi IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 GLEMMINGEBRO IF - SÖVESTADS IF

    15:00Banvallen
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BRANTEVIKS IF FF - SMEDSTORPS IF

    15:00Branteviks IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BORRBY IF - SOGK CHARLO

    15:00Borrby IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 6 BASKEMÖLLA IF - SVENSTORPS IF

    15:00Lorenzlund IP
  • sön
    18
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFK HÄSSLEHOLM

    14:00Skillinge IP
  • lör
    31
    okt
    2020
    sön
    01
    Nov
    2020

    SIMNING YSTAD GRAND PRIX TYR OPEN

    Ystad Arena
  • tor
    31
    Dec
    2020

    LÖPNING NYÅRSLOPPET

    10:00Ystad