Sportkalendarium – matcher, cuper och tävlingar i sydöstra Skåne

  • tor
    02
    jan
    2020
    lör
    04
    jan
    2020

    FUTSAL - KAMRATCUPEN 2020 GRUPPSPEL

    Korsavadshallen Simrishamn
  • mån
    06
    jan
    2020

    FUTSAL - KAMRATCUPEN 2020 FINALER

    Korsavadshallen Simrishamn
  • fre
    10
    jan
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - BJÖRNEN

    Ystad Arena
  • fre
    10
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - LIGU

    19:00Ystad Arena A1
  • lör
    11
    jan
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 YSTAD SERIESAMMANDRAG

    13.00-19.00Västervånghallen
  • lör
    11
    jan
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - TEKNOLOGKÅRENS IF

    13:00Jonebergshallen
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - MALMÖ ECCO

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - LÖDDE

    10:40O'Learys
  • sön
    12
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - MALMÖ ECCO

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • fre
    17
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - FIFH MALMÖ A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    18
    jan
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - BACKA/KUNGÄLV

    14:00Ystad Arena
  • lör
    18
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - ANDERSTORP

    16:00Ystad Arena
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - STAFFANSTORP

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - WABO

    10:40O'Learys
  • sön
    19
    jan
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - STAFFANSTORP

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • fre
    24
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - LÅGAN 2

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    25
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - FIFH MALMÖ A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    25
    jan
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK LUND H4

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    25
    jan
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - ENGELHOLM C

    14:30Västervånghallen
  • ons
    29
    jan
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - OV HELSINGBORG HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    31
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - IF ALE C

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    01
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - HELSINGBORG B

    14:30Västervånghallen
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - IFK KRISTIANSTAD

    15:00Ystad Arena
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KRISTIANSTAD

    15:30Ystad Arena
  • sön
    02
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - BJURSLÄTT/TORSL

    15:30Ystad Arena
  • ons
    05
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - ANKARET

    19:30Ystad Arena
  • fre
    07
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - HK MALMÖ

    19:30Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    WINTERCROSSRUN

    Svampabanan Tomelilla
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - KVARNBY AK D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 FIFH MALMÖ B - TOMELILLA AIS B

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - LIMHAMNS BTK C

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS B - LIMHAMNS BTK C

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - BJÄRNUM

    14:00Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK STANSTAD

    15:00Jonebergshallen
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK MALMÖ

    19:00Ystad Arena
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - ESLÖV 2

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    15
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - VÄSTRA INGELSTAD IS

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    15
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - SOMBY/SKÖVDE

    15:00Ystad Arena
  • sön
    16
    feb
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - T-NABBEN

    12:40O'Learys
  • sön
    16
    feb
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - CIMBRIA

    14:20O'Learys Ystad
  • sön
    16
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - FARMEN

    15:00Ystad Arena
  • fre
    21
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK YSTAD HK

    19:30Ystad Arena
  • lör
    22
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HK MALMÖ 3

    13:00Ystad Arena A1
  • lör
    22
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - KRONAN B

    14:30Västervånghallen
  • fre
    28
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - KVARNBY AK D

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    28
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - BJÖRNEN

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    29
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - LIMHAMNS BTK A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - BOWINO

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - PLAYAX F

    10:40O'Learys
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - BOWINO

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - KROPPSKULTUR

    15:00Ystad Arena
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - HP ALINGSÅS

    16:00Ystad Arena
  • mån
    02
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK VARBERG

    19:00Ystad Arena
  • tis
    03
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - LUGI HF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    06
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - STAFFANSTORP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    07
    mar
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - BJÄRRED

    14:30Västervånghallen
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - LÅGAN

    15:00Ystad Arena
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HÄSSLEHOLM

    15:00Ystad Arena A1
  • lör
    07
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - HOFTERUPS IBF

    15:30Jonebergshallen
  • sön
    08
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - HÄSSLEHOLM

    13:30Ystad Arena
  • tis
    10
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - ESKILSTUNA GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • tor
    12
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK SKÖVDE HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    13
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - LIMHAMNS BTK A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - HK S-HOF

    15:00Ystad Arena
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - IF KRISTIANSTAD

    16:00Ystad Arena
  • tis
    17
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - REDBERGSLIDS IK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    20
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - SKURUP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    21
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBS SVEDALA H4

    12:00Jonebergshallen
  • lör
    21
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KARLSHAMN

    15:00Ystad Arena
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - IF ALE D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 VERUMS GOIF - IF ALE D

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - OLYMP

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ZNAX

    10:40O'Learys
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - OLYMP

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • sön
    05
    apr
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ROLLERS

    10:40O'Learys
  • sön
    12
    apr
    2020

    RIDSPORT PÅSKHOPPET PONNY OCH RIDHÄST

    Ystad ridklubb
  • lör
    18
    apr
    2020

    RALLY - SIMRISHAMNSMIXEN

    10:00Österlengymnasiet