Sportkalendarium – matcher, cuper och tävlingar i sydöstra Skåne

  • ons
    29
    jan
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - OV HELSINGBORG HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    31
    jan
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - IF ALE C

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    31
    jan
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - LVHK HERR

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    01
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - HELSINGBORG B

    14:30Västervånghallen
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - IFK KRISTIANSTAD

    15:00Ystad Arena
  • lör
    01
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KRISTIANSTAD

    15:30Ystad Arena
  • sön
    02
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - BJURSLÄTT/TORSL

    15:30Ystad Arena
  • ons
    05
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - ANKARET

    19:30Ystad Arena
  • fre
    07
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - BJÄRREDS HK

    19:30Tomelilla Sporthall
  • fre
    07
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - HK MALMÖ

    19:30Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    WINTERCROSSRUN

    Svampabanan Tomelilla
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - KVARNBY AK D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 FIFH MALMÖ B - TOMELILLA AIS B

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - LIMHAMNS BTK C

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 IF ALE D - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS B - LIMHAMNS BTK C

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    08
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - BJÄRNUM

    14:00Ystad Arena
  • lör
    08
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBK STANSTAD

    15:00Jonebergshallen
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK MALMÖ

    19:00Ystad Arena
  • fre
    14
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - ESLÖV 2

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    15
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - GÄRSNÄS AIS

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    15
    feb
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - VÄSTRA INGELSTAD IS

    13:00Jonebergshallen
  • lör
    15
    feb
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - SOMBY/SKÖVDE

    15:00Ystad Arena
  • sön
    16
    feb
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - T-NABBEN

    12:40O'Learys
  • sön
    16
    feb
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - CIMBRIA

    14:20O'Learys Ystad
  • sön
    16
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - FARMEN

    15:00Ystad Arena
  • fre
    21
    feb
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK YSTAD HK

    19:30Ystad Arena
  • lör
    22
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HK MALMÖ 3

    13:00Ystad Arena A1
  • lör
    22
    feb
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - IFK SIMRISHAMN

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    22
    feb
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - KRONAN B

    14:30Västervånghallen
  • fre
    28
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - KVARNBY AK D

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • fre
    28
    feb
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - BJÖRNEN

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    29
    feb
    2020

    BOWLING KLUBBMÄSTERSKAP FF ÖSTERLEN

    10.00-15.00Korsavadshallen Simrishamn
  • lör
    29
    feb
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 IF ALE C - LIMHAMNS BTK A

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - BOWINO

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - PLAYAX F

    10:40O'Learys
  • sön
    01
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - BOWINO

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - KROPPSKULTUR

    15:00Ystad Arena
  • sön
    01
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - HP ALINGSÅS

    16:00Ystad Arena
  • mån
    02
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - HK VARBERG

    19:00Ystad Arena
  • tis
    03
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - LUGI HF

    19:00Ystad Arena
  • fre
    06
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - STAFFANSTORP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    07
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - IFK KARLSHAMN

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    07
    mar
    2020

    VOLLEYBOLL DIV 2 DAM YSTAD - BJÄRRED

    14:30Västervånghallen
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - LÅGAN

    15:00Ystad Arena
  • lör
    07
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 3 YSTADPÅGARNA - HÄSSLEHOLM

    15:00Ystad Arena A1
  • lör
    07
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - HOFTERUPS IBF

    15:30Jonebergshallen
  • sön
    08
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - HÄSSLEHOLM

    13:30Ystad Arena
  • tis
    10
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN IFK YSTAD HK - ESKILSTUNA GUIF IF

    19:00Ystad Arena
  • tor
    12
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - IFK SKÖVDE HK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    13
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 4 TOMELILLA AIS A - LIMHAMNS BTK A

    19:15Sporthallen Tomelilla
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 1 YSTAD IF - HK S-HOF

    15:00Ystad Arena
  • lör
    14
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 1 YSTADS IF U - IF KRISTIANSTAD

    16:00Ystad Arena
  • tis
    17
    mar
    2020

    HANDBOLL HANDBOLLSLIGAN YSTADS IF HF - REDBERGSLIDS IK

    19:00Ystad Arena
  • fre
    20
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA - SKURUP

    19:30Tomelilla Sporthall
  • lör
    21
    mar
    2020

    INNEBANDY DIV 4 FC CIMRISHAMN - IBS SVEDALA H4

    12:00Jonebergshallen
  • lör
    21
    mar
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - ROSENGÅRD FF

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    21
    mar
    2020

    HANDBOLL DAM DIV 3 YSTADS IF U - KARLSHAMN

    15:00Ystad Arena
  • mån
    23
    mar
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - H43 LUND HF 2

    20:15Tomelilla Sporthall
  • fre
    27
    mar
    2020
    sön
    29
    mar
    2020

    ORIENTERING Pre O SYD

    Ystad
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - IF ALE D

    11:00Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 TOMELILLA AIS C - FIFH MALMÖ B

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • lör
    28
    mar
    2020

    BORDTENNIS DIV 6 VERUMS GOIF - IF ALE D

    13:30Idrottsvillan Kåseberga
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 TEAM YSTAD - OLYMP

    09:00O'Learys Ystad
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ZNAX

    10:40O'Learys
  • sön
    29
    mar
    2020

    BOWLING DIV 2 CIMBRIA - OLYMP

    12:40SImrishamns bowlinghall
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL TRÄNINGSMATCH TOMELILLA IF - ÅKARPS IF

    13:00Tomelilla IP
  • lör
    04
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFÖ BROMÖLLA IF

    14:00Skillinge IP
  • sön
    05
    apr
    2020

    BOWLING DIV 3 TEAM YSTAD F - ROLLERS

    10:40O'Learys
  • fre
    10
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - IFK TRELLEBORG FK

    14:00Korsavads IP
  • lör
    11
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - FBK BALKAN

    14:00Tomelilla IP
  • sön
    12
    apr
    2020

    RIDSPORT PÅSKHOPPET PONNY OCH RIDHÄST

    Ystad ridklubb
  • lör
    18
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - DALBY GIF

  • lör
    18
    apr
    2020
    sön
    19
    apr
    2020

    SIMNING YSTAD GRAND PRIX, KORSVIRKESSIM

    Ystad Arena
  • lör
    18
    apr
    2020
    sön
    19
    apr
    2020

    LÖPNING ÖSTERLEN SPRING TRAIL

    Christinehofs Ekopark
  • lör
    18
    apr
    2020

    RALLY - SIMRISHAMNSMIXEN

    10:00Österlengymnasiet
  • lör
    18
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - KRISTIANSTAD FC

    14:00Skillinge IP
  • sön
    19
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - LAHOLMS FK

    14:00Hamondavallen
  • lör
    25
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - VELLINGE IF

    13:00Korsavads IP
  • lör
    25
    apr
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - VEBERÖDS AIF

    14:00Tomelilla IP
  • sön
    26
    apr
    2020

    GOLF IRISH DREAMS 1

    Österlens Golfklubb
  • mån
    27
    apr
    2020

    GOLF YA GOLFEN IRISH GREENSOME MATCH

    Ystad Golfklubb
  • mån
    27
    apr
    2020

    GOLF YA GOLFEN 2020 FYRBOLL MATCH

    Ystad Golfklubb
  • fre
    01
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - FK ÄLMEBODA/LINNERYD

    15:00Skillinge IP
  • lör
    02
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - TRELLEBORGS FF

    14:00Hamondavallen
  • sön
    03
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK -GÄRSNÄS AIS

  • lör
    09
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IFK SIMRISHAMN

    14:00Tomelilla IP
  • sön
    10
    maj
    2020

    GOLF SAND VALLEY GOLF CHALLENGE

    Österlens Golfklubb
  • tis
    12
    maj
    2020

    LÖPNING ALLA BARNEN-LOPPET

    Brunnsparken, Simrishamn
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - GIF NIKE

    13:00Korsavads IP
  • lör
    16
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - BORGEBY FK

    14:00Hamondavallen
  • ons
    20
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK -SJÖBO IF

  • tor
    21
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - DALSTORPS IF

    15:00Skillinge IP
  • lör
    23
    maj
    2020
    sön
    24
    maj
    2020

    SIMNING ÖSTERLEN SWIM CHALLENGE

    Tobisviksbadet Simrishamn
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - IF LÖDDE

    13:00Korsavads IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - RÅÅ IF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - NÄTTRABY GOIF

    15:00Hamondavallen
  • lör
    30
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - NÄTTRABY GOIF

    15:00Hamondavallen
  • sön
    31
    maj
    2020

    LÖPNING KALVINKNATET

    Ystad
  • sön
    31
    maj
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - RYDSGÅRDS AIF

  • mån
    01
    jun
    2020

    HANDBOLL DIV 4 TOMELILLA IF 2 - GW LANDSKRONA HK

    Tomelilla Sporthall
  • lör
    06
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - HUSQVARNA FF

    16:00Skillinge IP
  • sön
    07
    jun
    2020

    LÖPNING YOK CROSS TOWN RUN

    Ystad
  • lör
    13
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - STAFFANSTORP UNITED FC

  • lör
    13
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - MALMÖ CITY FC

    13:00Korsavads IP
  • lör
    13
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - KULLADALS FF

    14:00Tomelilla IP
  • tor
    18
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - DÖSJÖBRO IF

    19:15Hamondavallen
  • tor
    18
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - DÖSJÖBRO IF

    19:15Hamondavallen
  • tor
    18
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - ASARUMS IF FK

    19:15Skillinge IP
  • sön
    21
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - IFK OSBY

  • tor
    25
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - VEBERÖDS AIF

    19:15Korsavads IP
  • lör
    27
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IFK TRELLEBORG FK

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    27
    jun
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - IFÖ BROMÖLLA IF

    15:00Hamondavallen
  • sön
    05
    jul
    2020

    LÖPNING GYLLEBOLOPPET

    Gyllebo
  • sön
    05
    jul
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - NOSABY IF

    14:00Skillinge IP
  • tis
    07
    jul
    2020

    LÖPNING WALLANDERLOPPET

    Ystad
  • mån
    13
    jul
    2020
    ons
    15
    jul
    2020

    ORIENTERING 3-KVÄLLARS

    Andrarum
  • sön
    26
    jul
    2020

    GOLF KM ÖSTERLENS GOLFKLUBB

    Österlens Golfklubb
  • ons
    29
    jul
    2020

    LÖPNING SANKT OLOFSLOPPET

    Sankt Olof
  • fre
    31
    jul
    2020

    LÖPNING KULLALOPPET

    Rörum
  • fre
    07
    aug
    2020

    GOLF IRISH DREAMS 2

    Österlens Golfklubb
  • fre
    07
    aug
    2020

    LÖPNING ÖSTERLEN GREEN RUN

    Tomelilla Golfklubb
  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - JANSTORPS AIF

  • lör
    08
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - HITTARPS IK

    14:00Hamondavallen
  • fre
    14
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - HÄSSLEHOLMS IF

    19:00Skillinge IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - HÖGABORGS BK

    14:00Korsavads IP
  • lör
    15
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - VELLINGE IF

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    22
    aug
    2020

    LÖPNING STAFETTMARAN

    Simrishamn - Ystad
  • lör
    22
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - FÄRJESTADENS GOIF

    15:00Hamondavallen
  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - HJÄRSÅS/VÄRESTORPS IF

  • sön
    23
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - TOMELILLA IF

    13:00Korsavads IP
  • lör
    29
    aug
    2020

    LÖPNING SANKT OLOF MINITRIATHLON

    Sankt Olof
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - HÖGABORGS BK

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    29
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFK BERGA

    14:00Skillinge IP
  • sön
    30
    aug
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - VMA IK

  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - RÅÅ IF

    14:00Korsavads IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - GIF NIKE

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    05
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ASARUMS IF FK

    14:00Hamondavallen
  • sön
    06
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 2 ÖSTERLEN FF - IFK KARLSHAMN

    14:00Skillinge IP
  • lör
    12
    sep
    2020

    GOLF YA GOLFEN 2020 FINAL IRISH GREENSOME

    Tomelilla Golfklubb
  • lör
    12
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - VANNEBERGA IF

  • sön
    13
    sep
    2020

    GOLF YA GOLFEN 2020 FINAL FYRBOLL MATCH

    Ystad Golfklubb
  • fre
    18
    sep
    2020
    sön
    20
    sep
    2020

    SIMNING SPARBANKEN SKÅNE CUP

    Ystad Arena
  • lör
    19
    sep
    2020

    LÖPNING CHARITY TRAIL

    Smedstorp
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - KULLADALS FF

    13:00Korsavads IP
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - IF LÖDDE

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    19
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ESKILSMINNE IF

    15:00Hamondavallen
  • lör
    26
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 1 DAM HAMMENHÖGS IF - ÅHUS IF

    14:00Hamondavallen
  • sön
    27
    sep
    2020

    FOTBOLL DIV 4 LUNNARPS BK - SÖDRA SANDBY IF

  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 3 IFK SIMRISHAMN - FBK BALKAN

    14:00Korsavads IP
  • sön
    04
    okt
    2020

    FOTBOLL DIV 3 TOMELILLA IF - MALMÖ CITY FC

    14:00Tomelilla IP
  • lör
    31
    okt
    2020
    sön
    01
    Nov
    2020

    SIMNING YSTAD GRAND PRIX TYR OPEN

    Ystad Arena
  • tor
    31
    Dec
    2020

    LÖPNING NYÅRSLOPPET

    10:00Ystad