Kamratcupen – hela spelprogrammet

0
394
Kamratcupen är en futsal-cup som arrangeras i Korsavadshallen i Simrishamn. Gruppspelet spelas som vanligt innan nyår och lördagen den 6 januari avgörs hela herrslutspelet. Ungdomscupen avgörs under en dag, torsdagen den 28 december. 20 lag kommer till start i herrklassen och här ser du gruppindelningen och hela spelprogrammet dag för dag.

Onsdag den 27 december

Grupp 1

18.00 Liga 06 IF – Rörums SK
18.15 Esperöds SK – Sankt Olof
19.00 IF Liga 06 IF – Esperöds SK
19.15 Rörums SK – Sankt Olof IF
20.00 Rörums SK – Esperöds SK
20.15 Sankt Olof IF – Liga 06 IF

Grupp 5

18.30 IFK Simrishamn – Lunnarps
18.45 BK Torna Hällestad IF – Baskemölla IF
19.30 IFK Simrishamn – Torna Hällestad
19.45 IF Lunnarps BK – Baskemölla IF
20.30 Lunnarps BK – Torna Hällestad IF
20.45 Baskemölla IF – IFK Simrishamn

Torsdag den 28 december – ungdomscup (P03)

Grupp 1

16.00 Liga 96 1-Tomelilla IF
16.15 IFK Simrishamn-Åhus Horna BK
17.00 Wollsjö AIF-Liga 96 1
17.15 Tomelilla IF-IFK Simrishamn
18.00 Åhus Horna BK-Wollsjö AIF
18.15 Liga 96 1-IFK Simrishamn
19.00 Tomelilla IF-Åhus Horna BK
19.15 IFK Simrishamn-Wollsjö AIF
20.00 Liga 96 1-Åhus Horna BK
20.15 Tomelilla IF-Wollsjö AIF

Grupp 2

16.30 Liga 96 2-Janstorps AIF
16.45 Tollarps IF-Sövestads IF
17.30 Ystads IF-Liga 96 2
17:45 Janstorps AIF-Tollarps IF
18.30 Lövestads IF-Ystads IF
18.45 Liga 96 2-Tollarps IF
19.30 Janstorps AIF-Sövestads IF
19.45 Tollarps IF-Ystads IF
20.30 Liga 96 2-Sövestads IF
20.45 Janstorps AIF-Ystads IF

21.15 Match om tredje pris (tvåan i grupp 1 möter tvåan i grupp 2)
21:30 Final (segraren i grupp 1 möter segraren i grupp 2)

Fredag den 29 december

Grupp 2

18.00 Blentarps BK 1 – FC Plisat
18.15 FC Futsal Deluxe – Janstorps AIF
19.30 FC Plisat – FC Futsal Deluxe
19.45 Janstorps AIF – Blentarps BK 1
21.00 Janstorps AIF – FC Futsal Deluxe
21.15 Blentarps BK 1 – FC Plisat

Grupp 3

18.30 Österlen FF – Hammenhögs IF
18.45 Gärsnäs AIS 1 – Köpingsbro IF
20.00 Österlen FF – Gärsnäs AIS 1
20.15 Hammenhögs IF – Köpingsbro IF
21.30 Hammenhögs IF – Gärsnäs AIS 1
21.45 Köpingsbro IF – Österlen FF

Grupp 4

19.00 Tomelilla IF – ÖT Smygehuk FF
19.15 Blentarps BK 2 – Gärsnäs AIS 2
20.30 Tomelilla IF – Blentarps BK 2
20.45 ÖT Smygehuk FF – Gärsnäs AIS 2
22.00 ÖT Smygehuk FF – Blentarps BK 2
22.15 Gärsnäs AIS 2 – Tomelilla IF

Lördag den 6 januari – slutspel

11.00-13.20 – kvalmatcher, kvartsfinaler och semifinaler
13.45 Pojklagsmatch
14.10 Match om 3:e pris
14.30 Final och därefter prisutdelning

LÄMNA ETT SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here